Anonym nahlásil bombu v Kauflandu, policisté zkontrolovali 130 obchodů

Policisté po celé republice ráno prohledávali obchody řetězce Kaufland. V jedné z prodejen anonym v neděli ráno ohlásil bombu, neřekl však ve které.
Policisté v neděli dopoledne prohledávali prodejny Kaufland, kde anonym oznámil...

Policisté v neděli dopoledne prohledávali prodejny Kaufland, kde anonym oznámil uložení výbušného systému (19. dubna 2020). | foto: Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté zkontrolovali více než 130 poboček prodejen v zemi. O akci informovala policie Moravskoslezského kraje, jen tam museli zajistit osmnáct prodejen. Do opatření se zapojilo přes 150 policistů a psi cvičení na vyhledávání výbušnin.

Policisté v neděli dopoledne prohledávali prodejny Kaufland, kde anonym oznámil uložení výbušného systému (19. dubna 2020).

„V neděli v ranních hodinách bylo policistům oznámeno, že anonym nahlásil uložení nástražného výbušného systému v obchodním řetězci. Moravskoslezští policisté přijali vzhledem k informacím neprodleně opatření k zajištění bezpečnosti občanů,“ řekla iDNES.cz policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Policie v kraji uzavírala a prohledávala všechny prodejny. „Postupně jsou pro veřejnost otevírány,“ dodala mluvčí. Odpoledne uvedla, že prohlídkami žádný výbušný systém policisté nenalezli.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy,“ dodala Štětínská.

Autor:

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/hlaseni-bomba-policie-kaufland-cr.A200419_091628_ostrava-zpravy_tho

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments