Bezpečnost na školách se zhoršuje

Stále častěji se učitelé bojí vstoupit do některých tříd.  Problémem jsou agresivní žáci a agresivní rodiči. Od ledna letošního roku je zaznamenáno 694 incidentů, převážně na základních školách. Nejčastější prohřešky jsou nebezpečné vyhrožování, výtržnictví nebo ublížení na zdraví.  Agresivita u dětí a mladistvých je forma vyjádření frustrace než prostředek k dosažení nějakého cíle. Ředitelé škol volají po větší systémové podpoře, především v dostupnosti psychologické péče a investicím do zabezpečení škol. Více informací zde.

 

 

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments