Blog

Blog

Atentát na slovenského premiéra

Dnes odpoledne zatím neznámý útočník postřelil slovenského premiéra Roberta Fica. Stalo se to před Domem kultury v Handlové, kde zasedala slovenská vláda. Premiér přišel pozdravit své příznivce. Padlo několik výstřelů. Premiér je v tuto chvíli v nemocnici. Ostatním členům vlády se nic nestalo. Více informací naleznete zde.


Soukromé bezpečnostní služby-aktuální problémy a jejich možná řešení

Ministerstvo vnitra v rámci své působnosti pro oblast vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku analyzuje také oblast soukromých bezpečnostních služeb. V předkládaném materiálu jsou v této oblasti identifikovány příležitosti k posílení vnitřní bezpečnosti zejména potřeba posílení bezpečnosti dodavatelského řetězce, posílení zabezpečení měny při zpracování hotovosti soukromými bezpečnostními službami, reakce na kriminalitu podnikatelů a zaměstnanců soukromých bezpečnostních služeb. Mezi další výzvy v oblasti soukromých bezpečnostních služeb jsou identifikovány snahy o nežádoucí privatizaci veřejné moci, veřejné zakázky na bezpečnostní služby za dumpingovou cenu a konečně také neefektivně nastavené podmínky odborné způsobilosti k získání koncese. Všechny tyto výzvy jsou blíže popsány v předkládaném materiálu včetně návrhu řešení.

Připomínky zasílejte prostřednictvím přiloženého formuláře na adresu pripominkovani@komora.cz nejpozději do 27.5. 2024

Materiály včetně formuláře naleznete zde.


Nácvik v ústeckém areálu univerzity

V úterý 23.04.2024 proběhlo taktické cvičení v areálu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Nácviku situace, kdy čelí střelci se zúčastnila stovka policistů, záchranáři, hasiči a zaměstnanci univerzity, včetně akademiků.

Hlavním cílem bylo si ověřit postupy při těchto mimořádných událostí, prověřit rychlost a včasnost zásahu a v neposlední řadě ověřit součinnost s ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Více detailu o nácviku naleznete zde.

 


Čtrnáctiletá dívka zemřela na infarkt

Ve čtvrtek 18.04. odpoledne zaútočil psychicky nemocný muž na dvě školačky 6 a 11 let u školy v Souffelweyersheimu ve Francii.

Dívky nejsou v ohrožení života. Bohužel jejich čtrnáctiletá spolužačka dostala infarkt v době, kdy se útok vyšetřoval a děti byly ve škole. Více informací zde

 


Sobotní útok v nákupním centru v Sydney

Muž s psychickými problémy v obchodním domě Westfield poblíž pláže Bondi Beach  ubodal  6 lidí a 12 zranil. Na místě zavládla panika. Lidé utíkali různými východy nebo se zamykali na toaletách. Muž se soustředil především na ženy. Útočníka na místě zastřelila policistka. Více informací zde.