Budu v novinách, říkal muž, který vjel autem do davu. Chtěli ho zlynčovat

Počet zraněných po pondělním útoku řidiče automobilu na masopustní průvod v hesenském Volkmarsenu vzrostl na 52. Celkem 35 lidí zůstává v nemocnici, 17 zdravotníci ošetřili ambulantně. Řidič podle generálního prokurátora nebyl opilý, čeká se na výsledky drogového testu. Lidé z davu pachatele po útoku napadli.
V německém Volkmarsenu vjel automobil do masopustního průvodu. Zraněno je 52 lidí | (0:44) | video: Reuters

 

Podle Twitteru hesenské policie je mezi zraněnými 18 dětí. Původní údaje hovořily o zhruba 30 zraněných.

Fotogalerie

 

Podle svědků to vypadalo, jako kdyby se řidič na děti zaměřoval. Jedna svědkyně řekla stanici Deutsche Welle, že se jí podařilo svého pětiletého syna odtáhnout před autem pryč, ale další děti, které stály blízko něj, byly zasaženy.

Řidič do průvodu vjel kolem 14:45, když předtím podle německých médií objel policejní zátarasy. Policie ho zadržela.

Muž, který se podle listu Bild jmenuje Maurice P. a pochází z Volkmarsenu, utrpěl poranění hlavy. Podle Bildu mu zranění způsobili rozčilení lidé z davu, kteří ho chtěli lynčovat. Policie ho musela chránit. Kvůli zranění muž zatím nemůže vypovídat.

Podle některých médií a svědků byl pachatel pod vlivem alkoholu či drog. „Dnes jsem ho viděla odjíždět pryč. Vypadal, jako by byl na drogách, a říkal ‚brzy budu v novinách‘,“ sdělila televizi RTL sousedka podezřelého.

Generální prokurátor Alexander Badle řekl deníku Bild, že řidič nebyl opilý. Na výsledky drogového testu se stále čeká.

Ve Volkmarsenu byl podle frankfurtského policejního prezidenta Gerharda Bereswilla zadržen ještě jeden člověk. Zatím není jasné, zda jde o dalšího podezřelého, nebo svědka, napsala agentura DPA.

Proč řidič do průvodu najel, stále není zřejmé. Policie hovoří o tom, že tak učinil záměrně, zároveň ale nemá indicie, že by šlo o politicky motivovaný trestný čin. Státní zastupitelství případ vyšetřuje jako pokus o zabití.

29letý muž není úřadům známý jako extremista. DPA s odvoláním na bezpečnostní zdroje napsala, že podezřelý má záznamy kvůli urážce, rušení klidu a vyvíjení nátlaku.

Policie vyzvala lidi, aby nešířili dezinformace na sociálních sítích a nezveřejňovali fotografie nebo videa z místa činu.

Po incidentu byly přerušeny všechny masopustní průvody ve spolkové zemi Hesensko. V ostatních spolkových zemí se k rušení průvodů nechystají.

Volkmarsen je malé město na severu Hesenska. Má přibližně 6 800 obyvatel.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-auto-masopust-pruvod-hesensko-volkmarsen-zraneni-deti.A200225_092729_zahranicni_jhr

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments