Chci být jako Joker, líčila v mužském rodě obžalovaná z útoků v nemocnici

Až dvacet let vězení hrozí třiadvacetileté ženě za to, že v českobudějovické nemocnici ohrožovala místní personál nožem a výkřiky, že je zabije. Ochranka ji zpacifikovala. Hned na začátku přelíčení požádala, aby ji oslovovali jako muže, protože se chystá změnit pohlaví.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

 

Eskorta přivedla před senát z vazby obézní neupravenou mladou ženu s rozcuchanými krátkými vlasy.

„Někdy si připadám jako filmová postava Joker, kterého obdivuju. Všechno jsem dělal, jen abych byl slavný a zajímavý jako on,“ vysvětlovala obžalovaná.

Žena, která žije z invalidního důchodu a dlouhodobě se léčí na psychiatrii, popsala, že ji v neděli 16. února časně ráno postihly deprese a sklony k sebevraždě. Chtěla proto zavolat na Linku bezpečí, ale omylem si přivolala záchranku, která ji odvezla do nemocnice.

Tam čekala pomoc, jenomže když odmítla injekci, začali se k ní chovat hrubě, zvláště jeden zřízenec, kterého znala z dřívější hospitalizace.

Pohrozila mu proto nožem nazývaným motýlek, načež ji ochranka přemohla a předala policistům. Ti ji po několika hodinách předběžného zadržení propustili.

„V nemocnici se ke mně chovali jako k debilovi a to mě naštvalo. Večer jsem si dal s kamarádkou dva špeky a byl jsem naenergiovaný. Napadlo mě, že se do nemocnice vrátím, aby se mi omluvili. Od známýho jsem si půjčil nůž a kladivo, motýlek zůstal tam,“ pokračovala obžalovaná v líčení události, která dalším útokem vystrašila celou nemocnici.

Hodinu před půlnocí rozbila žena v kšiltovce a s šátkem na krku kladivem skleněné dveře nemocničního pavilonu a s nožem v ruce začala běhat po chodbě a hledat v prvním patře sanitáře, kteří ji, jak vysvětlovala, urazili svým chováním.

Podle státního zástupce Petra Žižky křičela na zdravotníky, že je zabije a snažila se nožem vypáčit uzamčené dveře do místnosti sester, kam se před ní vyděšené zdravotnice schovaly. Nakonec ji odzbrojila ochranka, nikomu se nic nestalo. Obžalovaná teď tvrdí, že naopak křičela, že nikoho zabít nechce a hrozbou nožem si jen chtěla vynutit omluvu.

Drogy si kupovala z invalidního důchodu

Soudní jednání, které čekají výpovědi mnoha svědků a znalců, už první den líčení přineslo několik otázek. Například proč obžalovaná v posledních měsících s vědomím lékařky vysadila uklidňující léky, jež měla užívat.

Žena obžalovaná z pokusu vraždy na zdravotnících a nebezpečného vyhrožování přiznala, že drogy, hlavně marihuanu a někdy i pervitin, si pravidelně kupovala z invalidního důchodu. V kauze také zaznělo, že inkriminovaný den sháněla po známých také střelnou zbraň. Podobná podezření mají objasnit svědecké výpovědi. Předvoláni jsou i drogově závislí a bezdomovci.

Stěžejní budou v dalších dnech jednání posudky znalců z oboru psychologie a psychiatrie. Na dotaz předsedy senátu Jiřího Šťastného obžalovaná uvedla, že asi před deseti lety byla hospitalizovaná na psychiatrii pro poruchu osobnosti, výkyvy nálad a sklony k sebepoškozování.

Nikomu podle svých slov dosud fyzicky neublížila, jen občas někoho chytila pod krkem. K obžalobě se připojila také českobudějovická nemocnice s požadavkem zaplacení 11 400 korun za poničené dveře.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/zena-muz-nuz-kladivo-nemocnice-ohrozovala-vrazda-ceske-budejovice-soud-personal.A200828_130903_budejovice-zpravy_khr

 

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments