Evakuace škol: Tisíce studentů musely pryč, někdo nahlásil bomby

Nahlášení bomby CVUT v Praze

Campus Českého vysokého učení technického v pražských Dejvicích se ve středu krátce po deváté ráno musel evakuovat v důsledku nahlášené bomby.

V Dejvicích stojí hned několik budov fakulty, vyklizeny musely být všechny, včetně budovy Rektorátu a blízké Národní technické knihovny. Sousedního Masarykova ústavu vyšších studií se ohlášení výbušniny netýká.

 

ČVUT ale není jedinou vysokou školou, která se s oznámením o uložené výbušnině potýká, nahlášená bomba byla i na Vysoké škole ekonomické, která stojí na náměstí Winstona Churchilla na Žižkově. „Hlášení o uložené výbušnině jsme dostali kolem osmé hodiny ráno, škola musela být evakuována, následně proběhla policejní prohlídka budovy, která ale žádný nález nezjistila. Po půl jedenácté byla akce ukončena,“ komentuje situaci pražský policejní mluvčí. Vedení VŠE předpokládá, že by budova mohla být znovu zpřístupněna po dvanácté hodině.

 

 

Budovy ČVUT na Praze 1 a v Dejvicích jsou zatím stále ve fázi evakuace, podle informací policie se v budovách nachází tisíce lidí. Až budou budovy vyprázněny, může policie začít s ohledáním. Rovněž Národní technická budova bude uzavřena až do odvolání.

 

 

Na některých fakultách již začal zápočtový týden, kromě přednášek tak studenti přišli i o důležité testy. Někteří z nich jsou proto rozčarovaní, protože se na ně připravovali a zbytečně se stresovali. Zklamaní jsou rovněž studenti, kteří v tento den organizovali v prostorách kampusu technickou soutěž. „Připravovali jsme to dva měsíce, je to velká škoda,“ svěřila se nám jedna z organizátorek. Na ulici pak alespoň nabízeli kolemjdoucím občerstvení, které měli na akci připravené a které by jinak bylo nutné vyhodit.

 

Zdroj: https://tn.nova.cz/clanek/budovy-cvut-v-dejvicich-se-evakuuji-nekdo-jim-nahlasil-bombu.html

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments