Evropská norma pro bezpečnost škol jde do finální etapy

Česká republika je hlavním hnacím motorem pracovní skupiny WG3, při mezinárodní technické komisi Evropského výboru pro standardizaci (CEN TC 325). V jejím čele stojí naše, mezinárodně uznávaná odbornice na bezpečnost, paní Veronika Fáberová.

„Skupina má za úkol připravit znění Evropské normy o bezpečnosti škol a školských zařízení. Bezpečnost dětí ve školách je prioritou všech evropských zemí, ale historicky zaběhnuté postupy jsou v každé zemi velice rozdílné. Je proto nelehkým úkolem sjednotit evropský názor na to, jak by takový standard bezpečnosti měl vypadat“ říká Fáberová.

Minulý týden proběhla mezinárodní on-line schůzka pracovní skupiny WG3, kde se ladily poslední detaily. Fáberová je teď odpovědná za to, že do konce října zamíří poslední verze dokumentu k dalšímu kolu evropského hlasování v European Comittee for Standardization.

V projektu, na kterém se pracuje už čtvrtým rokem, jsou mimo ČR ještě aktivní Norsko, Velká Británie, Severní Irsko, Polsko a Katalánsko. V České republice má norma dlouhodobou podporu ministerstva vnitra. Do přípravných prací se aktivně zapojují přímo ředitel odboru prevence kriminality MV, JUDr. Barbořík a vrchní ministerský rada JUDr. Koníček. Do projektu rovněž přispívá i Asociace Bezpečná škola.

4 1 vote
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments