Hlučný divák vytáhl v kině v Písku pistoli

Policisté z jihočeského Písku vyšetřují výtržnictví, kterého se měl dopustit 28letý muž v tamějším kině Portyč. Podle svědků byl při promítání hlučný a lidé ho okřikli, načež vytáhl plynovou pistoli a pak z kina zmizel. Policie ho zadržela v centru města, nadýchal přes čtyři promile.

Ilustrační foto

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Incident se stal v sobotu po 21. hodině. Svědci policii oznámili, že se v kině pohybuje člověk se zbraní, později upřesnili, že odešel směrem do centra Písku. Policisté muže zadrželi na Kamenném mostě a zjistili, že má plynovou pistoli.

„Zároveň muže vyzvali k provedení testu na zjištění alkoholu v dechu přístrojem Dräger, kdy výsledek převýšil 4,2 promile,“ sdělil v neděli mluvčí policie Milan Bajcura.

Při vyšetřování policisté zjistili, že muž byl v kině podle svědků hlučný během promítání a po napomenutí ostatními diváky vytáhl pistoli, kterou držel v rukou.

„Na nikoho pravděpodobně nemířil ani jiným způsobem neohrožoval ostatní osoby na životě a zdraví,“ upřesnil mluvčí s tím, že policie případ vyšetřuje jako výtržnictví.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/hlucny-divak-vytahl-v-kine-v-pisku-pistoli-40314384

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments