Lidé se nejvíce obávají vzniku paniky, tlačenice a teroristických hrozeb

Společnost Doverville, poskytovatel vzdělávacích a poradenských služeb v oblasti bezpečnosti, realizovala průzkum týkající se bezpečnosti na veřejných akcích. V návaznosti na průzkum firma pořádá odbornou konferenci Bezpečný event, která proběhne ve čtvrtek 10. listopadu 2016 od 9:00 ve velkém sále v přízemí budovy ministerstva vnitra na Letné.

Společnost Doverville, která se věnuje vzdělávání organizátorů v oblasti bezpečnosti eventů, realizovala průzkum, ze kterého vyplynulo, že téměř 60 % respondentů svou bezpečnost před návštěvou akce neřeší a spoléhá v této věci na pořadatele. Na událost, která trpěla špatnou organizací, by se nevrátilo celých 97 % respondentů a místo toho by navštívili jinou akci. Podle průzkumu se lidé nejvíce obávají vzniku paniky, tlačenice a teroristických hrozeb. Nejvíce jim na akcích vadí nepořádek a nedostatek WC, špatná organizace a neochotní a neinformovaní pořadatelé.

„Ochrana měkkých cílů je v návaznosti na současnou celosvětovou bezpečnostní situaci, v níž se poslední dobou staly terčem útočníků různé kulturní, sportovní a společenské akce, jednou z hlavních bezpečnostních priorit České republiky. Zábavní průmysl je navíc jedno z nejrychleji rostoucích odvětví byznysu a eventy mají stále větší podíl i v marketingových plánech různých výrobních a obchodních společností. Bezpečnost návštěvníků měla význam vždy, avšak kvůli rychle se rozvíjejícím moderním technologiím se objevují stále nová rizika a hrozby,“ říká Veronika Fáberová, jednatelka společnosti Doverville.

Společnost se proto rozhodla uspořádat první ročník konference, jejímž cílem je vytvořit platformu pro shromáždění všech zainteresovaných na daných činnostech a poskytnout jim prostor k výměně zkušeností, k vzájemné komunikaci a vzdělávání se. Akce, která proběhne ve čtvrtek 10. listopadu 2016, se koná pod záštitou odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality ministerstva vnitra, policejního prezidenta Tomáše Tuhého a předsedy Svazu měst a obcí Františka Lukla. Jejím odborným garantem je Asociace Grémium Alarm. Konference se zúčastní zástupci měst a obcí, městských a obecních policií, ředitelé domů kultury, zástupci sportovních svazů, pořadatelé pravidelných výstav a menších veletrhů, promotérské a produkční agentury, neziskové charitativní organizace, organizátoři festivalů, zdravotnické služby, pracovníci MV a HZS, Policie ČR, bezpečnostní agentury či dodavatelé bezpečnostních komponentů pro eventy.

„Tématu se aktivně věnuji již od roku 2004 a často se ve své praxi u organizátorů a pořadatelů akcí setkávám se základní neznalostí bezpečnostních principů, které by měly být dodržovány. Nemám jim to za zlé – prostě je to nikdo nikde nenaučil. Proto je posláním naší společnosti bezpečnostní vzdělávání, a to právě i v oblasti bezpečnosti akcí a řízení davů,“ dodává Fáberová.

Podrobný program naleznete ZDE. Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit prostřednictvím registračního formuláře.

O společnosti Doverville, s.r.o.

Doverville, s.r.o., je česká společnost poskytující odborné veřejnosti vzdělání a poradenské služby v oblastech souvisejících s komerčně-bezpečnostními aktivitami, aktivitami v oblasti rozvoje a řízení lidských zdrojů a protikorupční prevence u soukromých i veřejně-právních subjektů. Know-how společnosti pochází jednak ze sféry britského systému bezpečnostního vzdělávání a britského systému vzdělávání v oblasti řízení lidských zdrojů, dále potom ze vzdělávacích materiálů, vodítek, postupů a případových studií ASIS International, UK Bribery Act a v neposlední řadě z více než dvacetiletých praktických zkušeností týmu společnosti.

https://doverville.cz/cs

Kontakt pro média

Stance Communications, s.r.o.

Iveta Bajerová

Senior Account Executive

Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 725 015 374

E-mail: iveta.bajerova@stance.cz
www.stance.cz

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments