Muž na Plzeňsku vyhrožoval a pak vyrazil za partnerkou vyzbrojený šesti noži

Z přípravy vraždy obvinili policisté 38letého muže ze severního Plzeňska, podle kriminalistů chtěl usmrtit svoji stejně starou partnerku. Ženě podle její výpovědi nejdřív vyhrožoval přes telefon a pak za ní vyrazil ozbrojený noži.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Na začátku byly rodinné rozepře, které vygradovaly večer 24. listopadu. „Zavolal jí do zdravotnického zařízení, kde je zaměstnaná, a požadoval, aby okamžitě odešla z práce domů,“ sdělila v pondělí policejní mluvčí Martina Korandová.

Když žena odmítla, její partner začal vyhrožovat, že přijede za ní a zabije ji. „Protože se telefonáty několikrát opakovaly, žena dostala strach a vše oznámila na linku 158. Operační důstojník ihned na místo vyslal hlídky,“ uvedla Korandová.

Policisté muže v půl jedenácté večer skutečně zadrželi přímo ve zdravotnickém areálu. „Měl u sebe šest nožů, které následně vydal policistům. Nyní je ve vazební věznici,“ konstatovala mluvčí.

Za dokonanou vraždu hrozí podle trestního zákoníku až výjimečný trest, přičemž jedno z ustanovení daného paragrafu hovoří o tom, že již samotná příprava takového činu je trestná.

Vyšetřovatelé a žalobce musí u soudu dokázat, že obviněný úmyslně vytvořil patřičné podmínky pro vraždu, což se týká hlavně organizování činu a opatření nástrojů a prostředků k jeho uskutečnění.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muz-na-plzensku-vyhrozoval-a-pak-vyrazil-za-partnerkou-vyzbrojeny-sesti-nozi-40305652

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments