Muž u Londýna záměrně najel do skupiny dětí, jedno zabil

Britská policie zatkla 51letého řidiče, který v pondělí odpoledne vjel do skupiny dětí před školou v Loughtonu severně od Londýna. Dvanáctiletý chlapec zemřel a pět dalších lidí, z toho čtyři děti, bylo zraněno. Policie jednapadesátiletého řidiče obvinila z vraždy a několikanásobného pokusu o vraždu, napsal v úterý list Guardian. Do dětí zřejmě najel záměrně.

„Jednapadesátiletý muž z Loughtonu byl zatčen pro podezření z trestných činů vraždy a pěti pokusů o vraždu,“ uvedla policie a dodala, že dále čelí obvinění ze zabití způsobeného nebezpečnou jízdou a ze šesti případů vážného zranění způsobeného nebezpečnou jízdu. Navíc je stíhán kvůli tomu, že nezastavil na místě nehody a ujel. Auto neměl pojištěné.

Policie na místě činu

Policie na místě činu Foto: Profimedia.cz

Vrchní superintendantka Tracey Harmanová v pondělí večer podle listu Daily Mail vysvětlila, proč je muž stíhán pro vraždu: „Jsme přesvědčeni, že kolize byla záměrná, a proto jsme začali vyšetřování vraždy. Zjišťujeme, zda tato událost má, nebo nemá něco společného s jiným incidentem, který se odehrál nedaleko.“ K podobné události došlo o něco dříve před střední školou Roding Valley.

Jméno zadrženého nezveřejnila, ale předtím podle stanice BBC uvedla, že v souvislosti s nehodou pátrá po 51letém Terrym Gloverovi.

Řidič stříbrného Fordu Ka vjel v 15:20 (16:20 SEČ) na chodníku do lidí a nezastavil. „S velkou lítostí musíme uvést, že 12letý žák naší školy bohužel zemřel,“ řekla ředitelka školy Helen Gascoyneová.“ Chlapec podlehl vážným zraněním v nemocnici, kam byl převezen. Dále byli zraněni patnáctiletý chlapec, třináctiletý chlapec, šestnáctiletá dívka a a 53letá žena. Nejméně tři teenageři byli žáky školy.

Policie na místě, kde muž najel do skupiny dětí.

Policie na místě, kde muž najel do skupiny dětí. Foto: Profimedia.cz

Patnáctiletý hoch, který utrpěl zranění, v nemocnici řekl BBC, že podle něj šofér najel do skupiny dětí úmyslně. Podobně mluvil i otec zraněné dívky, který řekl stanici Essex Live: „Ford Ka před ní vjel na chodník. Jejího kamaráda nabral na kapotu ještě předtím, než byl tvrdě zasažen další kluk. Auto ujelo po silnici a policie dorazila rychle. Moje dcera je v bezpečí, ale udeřilo ji zpětné zrcátko. Její kamarád byl smeten z kapoty. Je hrozné něco takového vidět. Všichni jsme v šoku.“

Policie po zadržení řidiče uvedla: „V tuto chvíli už není ohrožena veřejnost.“

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britska-policie-zatkla-ridice-ktery-najel-do-skupiny-deti-a-jedno-zabil-40305695

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments