Muž v Krnově předstíral, že se vrátil z Itálie a může být nakažen. Nemocnice na něj podala trestní oznámení

Mimořádný briefing k péči o případné pacienty s podezřením na koronavirus se… | foto: ČTK

 

OSTRAVA Chod nemocnice v Krnově na Bruntálsku ve středu narušil muž, který předstíral, že se vrátil z Itálie a může být nakažen koronavirem. Muž přišel do kontaktu s řadou zdravotníků i s pacienty. Zdravotnické zařízení proto přijalo speciální opatření. Nakonec se ale ukázalo, že si cizinec vše vymyslel. Nemocnice podala trestní oznámení. Novináře o tom informoval mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Muž do nemocnice přišel dopoledne, prošel čekárnou urgentního příjmu s deseti pacienty a přišel do kontaktu se sedmi zdravotníky, kterým opakovaně tvrdil, že přicestoval z Itálie.

„Postupovali jsme dle směrnic, kontaktovali epidemiologa a dokonce přivolali speciální tým, který u muže provedl stěr z dutiny ústní. Jelikož jsme na základě cestovatelské anamnézy usoudili, že by mohl trpět infekčním onemocněním COVID-19,“ uvedl náměstek léčebné péče Bronislav Sedláček.

Nemocnice nechala dezinfikovat prostor čekárny a o možných rizicích informovala i přítomné pacienty. Mezitím se ale začalo ukazovat, že muž si vše vymyslel. „Na základě spolupráce s vedením města Krnova se nám podařilo cizince identifikovat. Od starosty jsme dostali informaci, kde muž pobýval, i to, že se v posledních dnech dostal do hledáčku strážníků i policie. Proto jsme kontaktovali majitele ubytovacího zařízení, který nám potvrdil, že muž nikam necestoval. Tato skutečnost byla podložena i kamerovým záznamem,“ uvedl mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Nemocnice proto přivolala policejní hlídku a rozhodla se podat trestní oznámení.

 

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/muz-v-krnove-predstiral-ze-se-vratil-z-italie-a-muze-byt-nakazen-nemocnice-na-nej-podala-trestni-ozn.A200311_165554_ln_domov_ele

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments