Němec chystal teroristický útok na muslimy, policisté u něj našli zbraně

Německá policie zadržela jednadvacetiletého muže, který na internetu vyhrožoval teroristickým útokem proti muslimům. Mladík chtěl na sebe útokem strhnout celosvětovou pozornost médií. Policisté našli v jeho bytě zbraně a pravicově extremistické materiály.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

S odvoláním na státní zastupitelství o tom informovala agentura DPA.

Mladík z dolnosaského Hildesheimu se o útoku zmínil v pátek na internetovém chatu, myšlenkou se však podle vyšetřovatelů zabýval už déle. Akcí na sebe chtěl mimo jiné strhnout celosvětovou mediální pozornost.

Němec ve své výhrůžce připomněl útok pravicového extremisty, který loni ve dvou mešitách v novozélandském Christchurchi zastřelil 51 lidí.

Německem za poslední rok otřáslo hned několik útoků pravicových radikálů. V únoru v Hanau blízko Frankfurtu nad Mohanem 43letý Němec, který trpěl duševními problémy, zastřelil devět lidí s migračními kořeny, loni v říjnu zase pravicový extremista zaútočil na synagogu v Halle. V její blízkosti zastřelil dva lidi.

Autoři: iDNES.cz, ČTK
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-extremista-zatceni-hildesheim-policie-teroristicky-utok-muslimove.A200608_104546_zahranicni_klf
0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments