Německo za tři roky deportovalo přes 90 nebezpečných islamistů, u dalších možnost vyhoštění prošetřuje

Berlínská policie uzavřela okolí vánočního trhu na náměstí Breitscheidplatz u… | foto: Reuters

Berlín  Od teroristického útoku na účastníky vánočního trhu v Berlíně před třemi lety deportovalo Německo přes 90 islamistů, kteří by podle úřadů mohli být potenciálně nebezpeční. U dalších 225 takových lidí spolková republika možnost vyhoštění nebo jiných opatření prověřuje. S odvoláním na odpověď vlády na dotaz parlamentní frakce svobodných demokratů (FDP) o tom informoval magazín Spiegel.

V přístupu k potenciálně nebezpečným islamistům existují mezi jednotlivými spolkovými zeměmi velké rozdíly. Zatímco nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko v uplynulých třech letech deportovala 29 islamistů, jihoněmecké Bádensko-Württembersko 16 a Berlín deset, Porýní-Falc a Sársko žádného.

Pohled z výšky na vánoční trh, kterým projel kamion naložený ocelí. Zemřelo 12...Forenzní oblek leží na vánočním stromě v místě, kde nákladní automobil projel...

 

Celkem na konci září německé úřady registrovaly kolem 690 islamistů, kteří by podle nich mohli spáchat závažný trestný čin nebo i teroristický útok. Ještě v červenci loňského roku jich bylo téměř 774. Ve spolkové republice se jich tehdy nacházelo 450, z nichž 170 si odpykávalo vězeňský trest.

Při útoku kamionem na účastníky berlínského vánočního trhu z 19. prosince 2016 zahynulo 12 lidí včetně jedné Češky. Čin, který spáchal radikální islamista, si také vyžádal desítky zraněných.

 

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/nemecko-za-tri-roky-deportovalo-pres-90-nebezpecnych-islamistu.A191209_104809_ln_zahranici_ele

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments