Pedofil na útěku z léčebny znásilnil v Praze dítě! Oběť prý našel na sociálních sítích

Deviant na útěku z léčebny prý v Praze znásilnil dítě: Oběť našel na sociálních sítích (ilustrační foto)
Autor: dce – 3. února 2020
Otřesný případ, který šetří pražská policie, ilustruje neřešitelnou situaci v léčebnách, kde končí devianti po rozhodnutí soudu. Muž na útěku z Kosmonos měl znásilnit dítě, které si předtím našel na sociálních sítích. Volný pohyb, vycházky a přístup k internetu pacientům totiž nemohou zakázat.
Čtyřicetiletý nejmenovaný muž byl soudem poslán do Psychiatrické nemocnice v Kosmonosech na Mladoboleslavsku – měl se zde léčit kvůli deviaci. Soud před ním také chtěl chránit společnost – zejména děti. Jenže to se nepodařilo…

Jak popisuje Český rozhlas, který na případ upozornil, muž měl přístup k internetu a na sociálních sítích „lovil“ dětské oběti. Mezi loňským červnem a prosincem našel celkem tři. Problémem ale nebyla jen komunikace s nezletilci – deviant z léčebny chodil na povolené vycházky, ze kterých se vracel později, než měl.

Policisté jeho chování začali šetřit, protože svým chováním porušoval soudní nařízení. Během vyšetřování policisté zjistili, že muž měl v rámci jednoho z útěků v Praze spáchat trestní čin mravnostního charakteru. Podle žalobců znásilnil nezletilé dítě!

Rozhlas se rovněž dotazoval na podrobnosti i ředitelky nemocnice v Kosmonosech Dany Kolářové. Ta ovšem vinu odmítá a celou věc vysvětluje chabým systémem, který jim neumožňuje v podobných věcech bránit. Pacienti se mohou volně pohybovat po areálu a mají i propustky, někteří i na několik dní. Nemocnice navíc nemá žádné zaměstnance, kteří by pacientům v odchodu bránili.

Podobně jim nemohou ani bránit v přístupu na internet, který dnes má každý na chytrém telefonu. „Možnost pacientů ve styku s vnějším světem (mobil, internet, návštěvy, vycházky, korespondence) může být za přísně daných podmínek limitována, avšak vždy individuálně podle zdravotního stavu, a to obvykle jen dočasně,“ napsala Kolářová s tím, že i když pacientovi přístroj odeberou, nezabrání v půjčování či propašování zvenku.

Ministerstvo zdravotnictví už několik let připravuje reformu psychiatrické péče. „Dlouhodobě si uvědomujeme, že systém ochranného léčení není dokonalý,“ reagoval na případ z Kosmonos garant ministerské reformy Martin Hollý, jenž je ředitelem Psychiatrické nemocnice Bohnice.

V rámci reformy se řeší oddělení pacientů se soudně nařízenou léčbou od ostatních i omezení přístupu k internetu, zejména k sociálním sítím.

 

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/633428/pedofil-na-uteku-z-lecebny-znasilnil-v-praze-dite-obet-pry-nasel-na-socialnich-sitich.html

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments