Po brutálním útoku v Aši je vážně zraněný pošťák a žena, pachatele dopadli

Kriminalisté od pátečního dopoledne vyšetřují násilný trestný čin, který se stal v Aši na Chebsku. Policisté informovali o dvou zraněných, jednalo se o pracovníka České pošty a jednu ženu. Podle informací iDNES.cz šlo o brutální útok sekerou. Policie v noci na sobotu vypátrala a zadržela dvacetiletého mladíka, který je z činu podezřelý.
Po brutálním útoku na Chebsku jsou zranění dva lidé | (0:38) | video: PČR

 

O dopadení podezřelého v sobotu informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Nyní je v policejní cele, jsou s ním prováděny úkony trestního řízení,“ uvedla.

Fotogalerie

Po podezřelém muži vyhlásila policie v pátek pátrání. „Pátrali jsme po podezřelém celý den a noc, v noci na dnešek (sobotu), kolem 02:00 byl zadržen v Aši,“ uvedla bez dalších podrobností mluvčí.

Během pátrání policie na Twitteru uvedla, že hledaný mladík může být ozbrojený. „Důrazně varujeme, že hledaný muž může být ozbrojený pravděpodobně sečnou zbraní, proto se jej nepokoušejte v žádném případě zadržet a informujte ihned policii na tísňové lince 158,“ uvedla Týřová.

Na místě zasahovala záchranná služba. „Naše posádky ošetřily dvě těžce zraněné osoby, které jsme pak převezli ve vážném stavu do Fakultní nemocnice v Plzni,“ informoval mluvčí karlovarské záchranné služby Radek Hes.

Administrátor Fakultní nemocnice v Plzni Petr Kozák v sobotu dopoledne řekl, že oba zranění se v pátek v nemocnici podrobili operaci a nadále jsou ve velmi vážném stavu umístěni na specializovaných intenzivních odděleních nemocnice.

Pachatel je v Aši známá „firma“, tvrdí starosta

Mluvčí České pošty Matyáš Vitík potvrdil, že v pátek byl v Aši napaden její zaměstnanec. „Bližší informace ale nemůžeme vzhledem k právě probíhajícímu policejnímu vyšetřování poskytnout,“ uvedl.

„Šlo o napadení chladnou zbraní. Mladý člověk z Aše napadl dva lidi, jeden je zaměstnanec pošty a druhým člověkem je zřejmě jeho přítelkyně. Policisté už útočníka ztotožnili, už vědí, o koho se jedná. A pokud je to opravdu on, tak tento muž je v Aši známá firma. Před třemi lety figuroval v přepadení benzinové pumpy tady u nás v Aši,“ řekl starosta Aše Dalibor Blažek.

Jak starosta dále uvedl, radnice zjišťovala, jestli se z pohledu města nemůže vyskytnout nějaký problém.

„Například, že by ti napadení měli nějaké děti, které by zůstaly nezaopatřené, ale v tomto ohledu se to nepotvrdilo. Oba (zranění) jsou v Plzni a podle posledních informací jsou mimo ohrožení života. Po tom útočníkovi se pátrá, tady v Aši je poměrně známý, takže si myslím, že je otázka nedlouhé doby, kdy bude policisty zadržen,“ doplnil v pátek starosta.

„Oba pacienti jsou v současnosti ošetřováni, jejich stav je vážný,“ informovala krátce před patnáctou hodinou mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/karlovarsko-policie-patrani-nasilny-trestny-cin.A191220_122750_vary-zpravy_pp

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments