Po střelbách v německém Hanau zemřelo devět lidí, útočník je mrtvý

Při střelbách na dvou místech ve městě Hanau, které leží nedaleko německého Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život nejméně devět lidí. Útočník měl střílet z projíždějícího auta a podle státního zastupitelství utrpělo dalších pět lidí vážná zranění. Střelce našla policie mrtvého v jeho domě spolu s dalším tělem.
Po střelbě v německém Hanau zemřelo nejméně devět lidí | (1:27) | video: AP

Policisté našli podezřelého ve čtvrtek brzo ráno mrtvého v jeho domě.  Členové speciální jednotky tam objevili ještě jednoho mrtvého člověka. Podle experta televize ARD na terorismus jde o pachatelovu matku. Nic nenasvědčuje tomu, že by útok měli na svědomí nějací další pachatelé.

Fotogalerie

 

Neštěstí se stalo ve středu, zhruba kolem desáté hodiny večer. Místní média uvádějí, že terčem útoku se staly dva bary, kam lidé chodí kouřit vodní dýmky. Hesenský rozhlas uvedl, že terčem útoku se nejprve stal šíša bar v centru města. O život při něm přišli tři lidé.

Útočník poté jel k dalšímu podniku v jiné části Hanau, kde se také kouří vodní dýmky. Střelbu nepřežilo dalších pět lidí.

Deník Bild na svých internetových stránkách s odvoláním na vyšetřovatele napsal, že údajný pachatel je zřejmě Němec Tobias R., který měl mít pravicově radikální motivaci. Policie v jeho domě našla dopis a video, ve kterém se muž přiznává k útoku. V dopise mimo jiné hovoří „o potřebě zničit některé národy, jejichž vyhoštění z Německa již nelze dosáhnout,“ uvádí deník Bild s tím, že mezi oběťmi střelby měli být Kurdové.

Podle experta televize ARD na terorismus byl pachatelem 43letý muž. Vedle jeho mrtvoly policie našla tělo jeho matky, uvedl. Vyšetřování střelby si podle něj převzalo německé nejvyšší státní zastupitelství. To má na starosti i terorismus.Tobias R. vlastnil lovecký lístek. Policisté v jeho autě našli náboje, zásobníky a pouzdro na zbraně. Oficiální informace o jeho motivech, ani o jeho obětech ale zatím úřady nezveřejnily.

„Byl to strašný večer, … smutné vzpomínky nám na něj zůstanou ještě dlouho,“ řekl Claus Kaminsky, starosta Hanau, přibližně stotisícového města, které leží ve spolkové zemi Hesensko, zhruba 20 kilometrů východně od Frankfurtu nad Mohanem.

Na sociálních sítích se objevují desítky videí, která jsou z okolí míst, kde se střílelo. Možné třetí místo střelby v části Lamboy v Hanau policie nepotvrdila. Stejně tak nepotvrdila ani video, na kterém se objevily záběry se zatčením a žádala, aby se podobné informace dál nešířily.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/strelba-nemecko-hanau-frankfurt-obeti-vazne-raneni.A200219_234534_zahranicni_brzy

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments