Podobné peklo jako v Bohumíně mohlo přijít v Chebu

Chybělo málo a konflikt mezi bývalými partnery v Chebu skončil tragédií podobnou té, která se stala začátkem srpna v Bohumíně, kde při úmyslně založeném požáru bytu v panelovém domě zemřelo 11 lidí. Před Krajským soudem v Plzni se bude příští měsíc zpovídat z pokusu těžkého ublížení na zdraví 42letý David G.

Panelový dům v Bohumíně, ve kterém při požáru bytu v jedenáctém patře zahynulo 11 lidí. Archivní foto.

Panelový dům v Bohumíně, ve kterém při požáru bytu v jedenáctém patře zahynulo 11 lidí. Archivní foto. Foto: Vladimír Pryček, ČTK

 

Ten podle obžaloby loni v létě svoji expřítelkyni nejprve postříkal ředidlem, které poté rozlil po jejím bytě ve čtvrtém podlaží devítipatrového věžáku a zapálil. Pak z místa utekl.

Ženě se tehdy podařilo hořící oblečení ze sebe strhat a oheň do příjezdu záchranářů částečně uhasit.

Sama skončila v nemocnici s popáleninami na různých částech těla.
Incident se odehrál 17. srpna kolem druhé hodiny odpolední v ulici Matěje Kopeckého v okrajové části města.

Lstí vnikl do bytu

Protřelý recidivista, který má v trestním rejstříku devatenáct záznamů, se tehdy dostal lstí do bytu své expřítelkyně, která mu otevřela v domnění, že na ni zvoní její syn.

„S poškozenou se uzamkl v obývacím pokoji. Pak otevřel plechovku s ředidlem a ženu jím začal polévat. Hořlavinu potom ještě rozlil na zařízení pokoje a se slovy, že tady spolu uhoří, škrtl zapalovačem,“ stojí v obžalobě.

Když byt zahalil hustý kouř, který oběma ztěžoval dýchání a orientaci, David G. odemkl a z bytu utekl. V tu chvíli již byla v plamenech celá pohovka a na ženě hořely tepláky.

„Oblečení se jí podařilo dostat ze sebe. Pak se snažila hořící deku a polštáře vyhodit na balkon, přičemž část těchto věcí propadla na balkon bytu o podlaží níže, kde chytil balík polystyrenových desek,“ popisuje dramatické okamžiky státní zástupkyně.
Ženě se podařilo dojít do kuchyně, kde naplnila kýbl vodou, a snažila se uhasit jednotlivá ohniska požáru.

„S ohledem na způsob vedení útoku a užití vysoce hořlavé látky musel být obviněný srozuměn s tím, že může poškozené způsobit rozsáhlé popáleniny nebo těžkou či smrtelnou otravu toxickými zplodinami, které zamořily byt během požáru,“ konstatovala žalobkyně.

Vše natočila na mobil

Jako první přispěchal ženě na pomoc její bratr, který bydlí nedaleko. „Sestra mi volala, že David něčím polil byt a zapálil. Byla hrozně rozrušená. Říkala, že je popálená na rukou a hoří jí tepláky. Když jsem tam doběhl, z bytu sestry se valil kouř a cítil jsem ředidlo,“ uvedl svědek.

To už na tísňovou linku volala jedna ze sousedek. „Slyšela jsem křik a poté viděla plameny a kouř. Poté žena vyhazovala z balkonu hořící věci,“ vypovídala žena a policistům předala videozáznam, který natočila na mobilní telefon. Na něm jsou viditelné plameny na balkoně, dým vycházející z bytu a hádka muže se ženou.

Podle slov poškozené si její bývalý partner v tu chvíli zřejmě vůbec neuvědomoval, co dělá. „Přišel mi úplně mimo,“ řekla u výslechu. Jejich společné soužití popsala tak, že ji muž opakovaně slovně i fyzicky napadal. V několika případech ho musela policie z bytu vykázat.

Obžalovaný se nejprve policistům po zadržení přiznal. Později ale začal tvrdit, že byt si žena zapálila sama, aby se mu pomstila. „Říkala, že mi zařídí pokus vraždy a že v kriminále shniju,“ stojí si za svým David G.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/podobne-peklo-jako-v-bohumine-mohlo-prijit-v-chebu-40334549

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments