Policie evakuovala dům v Přerově, nebezpečný materiál nakonec nenašla

Policisté v Přerově preventivně evakuovali bytový dům v ulici Na Odpolední a také lidi z přilehlého vchodu kvůli obavě z nebezpečného materiálu v jednom bytě. Jeho nájemník vyhrožoval lidem. Domů se evakuovaní lidé mohli vrátit v podvečer, pyrotechnici žádný nebezpečný materiál na místě nakonec nenašli.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

 

K zásahu vyjeli pyrotechnici ve čtvrtek odpoledne. Na místě jim asistovali i hasiči.

„Z operativního šetření vyšlo najevo, že by se v bytě mohl nacházet nebezpečný materiál,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na místě podle Zajícové probíhá další vyšetřování. Celkem muselo kvůli zásahu policie nemovitosti opustit jedenáct lidí.

O část evakuovaných se postarali hasiči. „Z jedenácti lidí šest využilo evakuační autobus. Zbytek odešel ke známým či rodinám,“ řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Zptáky do svých bytů se mohli obyvatelé vrátit kolem třičtvrtě na pět.

Nájemníkem bytu, ve kterém policie zasahovala, je muž, který podle policistů v minulosti opakovaně vyhrožoval ublížením na zdraví zdravotníkům, úředníkům a dalším lidem v Přerově.

„V současné době byl muž podezřelý z nedovoleného ozbrojování zadržen se souhlasem státního zástupce a je v rukou policistů, kteří s ním provádí nezbytné procesní úkony,“ řekla policejní mluvčí.

„Bližší informace z důvodu probíhajících úkonů nelze v současnosti poskytnout,“ dodala. Zminila však ještě, že pyrotechnici žádný nebezpečný materiál na místě nakonec nenašli.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/evakuace-dum-prerov-najemnik-vyhrozoval-pyrotechnici.A191219_150210_olomouc-zpravy_klu

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments