Policie zná jméno vraha dětí

Policie střelce identifikovala střelce ze školy v americkém státě texas. Jde o 18letého místního mladíka Salvadora Ramose, který v městečku na jihu Texasu se silnou hispánskou komunitou docházel na střední školu.

Ramos 16. května dovršil 18 let a den poté si legálně zakoupil útočnou pušku typu AR-15 spojenou s mnoha krvavými útoky, píše list Houston Chronicle. Útočník žil u svých prarodičů, neměl kamarády, nechodil na brigády, dosud neměl problémy se zákonem a nepříslušel k žádnému z místních kriminálních gangů, řekl dnes mluvčí texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Chris Olivarez.

Než se vydal do základní školy, střelil svou babičku, která pak ještě dokázala dojít k sousedům a zavolat policii. Po leteckém převozu do nemocnice se nachází v kritickém stavu. Všechny oběti zemřely v učebně, v níž začal Ramos bezhlavě střílet a zabarikádoval se v ní.

Na místo pak přijela zásahová jednotka, které se podařilo dostat dovnitř a útočníka zastřelit. Guvernér Texasu Greg Abbott dnes řekl, že dalších 17 lidí utrpělo zranění, která je neohrožují na životě.

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments