Požár v Ostravě vyhnal z divadla a kina na 600 lidí, herci museli přerušit Trhák

Tři jednotky profesionálních hasičů vyrazily v sobotu odpoledne k požáru do Domu kultury města Ostravy. Z divadelního představení muzikálu Trhák a z kina museli evakuovat zhruba 580 lidí. Požár v centru města se naštěstí podařilo brzy dostat pod kontrolu.

„Požár už byl lokalizován. Ve sklepě kulturního domu hořely baterie z diesel agregátu. Prošetřuje se to. Lidé ještě čekají venku, předpokládá se, že kino a divadlo bude pokračovat. Uvidíme,“ informoval Právo před půl šestou večer přímo z místa požáru mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Zásah hasičů u požáru v Domě kultury města Ostravy

Zásah hasičů u požáru v Domě kultury města Ostravy  Foto: Tomáš Lach / HZS Moravskoslezského kraje

Na místě požáru zasahovala také ostravská policie. Podle její mluvčí Pavly Jirouškové nedošlo při evakuaci k žádnému zranění osob. „Vyšetřovatel hasičů určil, že se jedná o technickou závadu a věc si na místě převzal,“ upřesnila policejní mluvčí.

„Byli jsme v kině Art tady v kulturním domě na český film Vlastníci. Promítat se začalo v 16.30. Z toho filmu jsme viděli snad 10 minut a pak jsme museli všichni ven. Hrozně jsem se bála. Ale jsme v pořádku a dům kultury snad taky,“ svěřila se Právu třiatřicetiletá Marcela Brodková, která na film dorazila i s přítelem.

Jedním z evakuovaných byl i herec Oldřich Navrátil. Představení Trhák, ve kterém účinkuje, bylo přerušeno tak narychlo, že si nestačil ani sundat mikroport.

Jedním z evakuovaných byl i herec Oldřich Navrátil. Představení Trhák, ve kterém účinkuje, bylo přerušeno tak narychlo, že si nestačil ani sundat mikroport.  Foto: Právo

V divadelním sále se od 16:00 hrál muzikál Trhák s Martinem Dejdarem nebo Oldřichem Navrátilem, a představení tak muselo být přerušeno krátce po začátku.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/hasici-v-ostrave-evakuovali-580-lidi-z-kina-a-divadla-40312797

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments