Řidič cisterny v Minneapolisu vjel ve velké rychlosti do davu demonstrantů

Řidič Bogdan Vechirko se v neděli večer pokusil vjet se svou cisternou do davu demonstrantů na mostě přes řeku Mississippi v americkém Minneapolisu. Nikoho nezranil, lidé se včas rozestoupili, řidiče pak ale vytáhli z auta a napadli. Policie následně Vechirka zadržela. Lidé na mostě protestovali proti násilí na černoších.

Muž vjel do demonstrantů ve velké rychlosti, dav ale stihl projíždějícímu autu uhnout. Řidič následně auto z nejasného důvodu zastavil přímo uprostřed shromáždění. Rozzuření protestující jej z vozu vytáhli a fyzicky ho napadli. Policisté poté řidiče zadrželi a odvezli do nemocnice. Místní zdroje uvedly, že zranění muže neohrožují na životě.

„Byli jsme informováni o incidentu, který zahrnuje našeho zaměstnance. Bezpečnost lidí je pro nás prvořadá. Spolupracujeme s policií, více se k situaci zatím nebudeme vyjadřovat,“ uvedla firma Kenan Advantage Group, která Vechirka zaměstnává.

Podle místní policie se na mostě v dané chvíli vyskytovalo přibližně pět tisíc lidí. Dav demonstroval kvůli smrti Afroameričana George Floyda, který minulé pondělí zemřel poté, co mu bělošský policista Derek Chauvin několik minut klečel na krku.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/ridic-cisterny-v-minneapolisu-vjel-ve-velke-rychlosti-do-davu-demonstrantu-40326091

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments