Šílenec s několika noži vyrazil za ženou do práce, aby ji tam zabil

Šílenec s několika noži vyrazil za ženou do práce, aby ji tam zabil

Plzeňští kriminalisté se nyní zabývají případem naplánované vraždy, kterou si připravoval osmatřicetiletý muž proti své manželce. Naštěstí jej zpacifikovaly policejní hlídky a k tragédii nedošlo.

Minulou neděli před 23. hodinou ve Fakultní nemocnici na Lochotíně v Plzni málem došlo k vraždě ženy, kterou chtěl zabít její manžel. Tomu předcházely již z dřívějška partnerské neshody, avšak v neděli večer to vše vygradovalo.

„Muž měl volat osmatřicetileté ženě, která pracuje ve zdravotnickém zařízení, a požadoval, aby okamžitě odešla z práce domů. To ale samozřejmě z pracovních důvodů nešlo a žena domů nejela. Muže to rozčílilo a začal jí vyhrožovat fyzickým ublížením a smrtí s tím, že jede za ní do práce,” popsala situaci policejní mluvčí.

Jenomže tyto telefonáty se dokola opakovaly, žena dostala oprávněně z muže strach, a proto vše oznámila na linku 158. Osmatřicetiletý muž se během telefonátů doma ozbrojoval a do nemocnice za manželkou opravdu jel.

Okamžitě po přijetí oznámení operační důstojník vyslal hlídky do nemocnice. Ty přijely na místo během osmi minut. V tu dobu byl muž, který se ozbrojil šesti noži, v areálu nemocnice a vyhrožoval tím, že podřízne svou ženu a vystřílí celé oddělení. Policisté kompletně obsadili patro a proti nebezpečnému šílenci vyrazily prvosledové hlídky se štíty a samopaly. Ty jej ihned zpacifikovaly a zajistily u něj šest nožů, nicméně střelnou zbraň u něj nenašly. Poté byl zadržený muž umístěn do policejní cely a kriminalisté jej obvinili z přípravy vraždy.

„Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje obvinili osmatřicetiletého muže ze severu Plzeňska ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu přípravy a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,” dodala mluvčí policie.

Soudce návrh kriminalistů akceptoval a muže poslal do vazby.

 

Zdroj: https://158.zone/silenec-s-nekolika-nozi-vyrazil-za-zenou-do-prace-aby-ji-tam-zabil/

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments