ŠKOLENÍ BEZPEČNOSTNÍCH AUDITORŮ ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ

Asociace Bezpečná škola ve dnech 5.-6.března 2018  na zámku Berchtold u Prahy, za přispění společnosti Doverville, zorganizovala první běh formálního školení bezpečnostních auditorů škol a školských zařízení. Školení se zúčastnilo 16 posluchačů z řad bezpečnostních expertů, kteří prošli specializovanými lekcemi 9 lektorů.

Jednatelka Doverville, Veronika Fáberová, členka  Asociace bezpečná škola, se školení zúčastnila jako posluchač, ale i jako lektor.

“ Obsah školení je plně v souladu s normou ČSN 73 4400 „Prevence kriminality – řízení bezpečnosti při plánování, realizaci a užívaní škol a školských zařízení“ a také v souladu s Metodikou k aplikaci nové normy. JUDr. Tomáš Koníček, vrchní ministerský rada z odboru Prevence kriminality MV ČR, který kurz zahájil, řekl  “ Jsem potěšen, že ABŠ již bude mít seznam, v blízké budoucnosti, certifikovaných auditorů. Provedení odpovědného auditu je základem řešení bezpečnosti ve školách.“

ABŠ se v rámci rozvoje svých vzdělávacích aktivit rozhodla a zahájila práce na úpravě svého systému vzdělávání auditorů tak, aby tento systém získal akreditaci u Českého institutu pro akreditaci, o.p.s.  „Akreditací u národního akreditačního orgánu chce ABŠ deklarovat jednoznačnou transparentnost a důvěryhodnost svého vzdělávacího programu“ dodal Martin. Dudek, ředitel certifikačního a inspekčního orgánu.

Vyškolení auditoři a kontakty na ně budou zveřejněni na stránkách Asociace bezpečná škola a stránkách  MV ČR.

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments