Střelba v kolibě na Štrbském plese, hosté se schovávali pod stoly

V kolibě na břehu Štrbského plesa došlo v neděli večer k loupežnému přepadení. Padlo několik výstřelů a pachatel držel rukojmí. Incident se však obešel bez zranění. Podle webu tvnoviny.sk se vyděšení hosté restaurace při střelbě schovávali pod stoly. Někteří zase dávali vlastní děti na vnější parapety oken ve snaze dostat do bezpečí alespoň je.

Štrbské pleso.

Štrbské pleso. Foto: Profimedia.cz

 

Slovenská policie na sociální síti informovala, že ve večerních hodinách vešel do restaurace maskovaný muž se zbraní v ruce. „Od personálu žádal peníze a pro výstrahu dvakrát vystřelil do vzduchu,“ uvedla policie.

Dva lidi z personálu si vzal jako rukojmí a žádal peníze, uvedl Rozhlas a televize Slovenska (RTVS). „Řekl nám, že pokud mu nedáme peníze, tak jednoho z nás zastřelí,“ uvedl provozní restaurace Jozef Zumer. „Jednu kasu jsme mu dali,“ dodal majitel restaurace Jozef Bendžala.

Koliba byla plná lidí

Ozbrojený lupič se poté zmocnil části tržby a z místa činu uprchl. „Incident se obešel bez zranění. Policie po muži intenzivně pátrá,“ dodala slovenská policie.

Web tvnoviny.sk napsal, že koliba byla ve chvíli přepadení zaplněna hosty asi na 70 procent. Muž vešel do restaurace zadním služebním vchodem.

„Střelba se rozléhala po celé kolibě a v podniku okamžitě vznikla panika. Po výstřelech se lidé vrhali pod stoly, popřípadě se hrnuli k východu,“ napsal server. Web s odvoláním na očité svědky napsal, že lupič byl pravděpodobně Polák.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/strelba-v-kolibe-na-strbskem-plese-hoste-se-schovavali-pod-stoly-40334214

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments