Teenageři chtěli stít muže mečem, sekli ho nejméně stokrát. Dostali doživotí

Soud ve středu poslal na doživotí za mříže dvojici teenagerů, kteří letos v lednu v britském Huddersfieldu brutálně zavraždili třiapadesátiletého muže. Toho nejméně stokrát zasáhli mečem do horní části těla s cílem oddělit mu hlavu od trupu. Oba mladíci byli během útoku pod vlivem alkoholu a drog. Mečem poranili ještě další dva lidi, kterým se však podařilo utéct a zachránit se.

Mladíci v Huddersfieldu zaútočili na muže modrým mečem. | foto: Profimedia.cz

Bezpečností kamera zachytila v lednu tohoto roku osmnáctiletého Kiyrana Earnshawa a šestnáctiletého Lukea Gaukrogera, jak se před místní farmaceutickou firmou vrhli na Roberta Wilsona, jenž v podniku pracoval jako ostraha. Wilson k mladíkům zamířil ještě s dalšími dvěma zaměstnanci.

„Chci dostat jeho hlavu, chci mu uříznout hlavu, chci jeho hlavu,“ křičel podle svědků při útoku Gaukroger. Ačkoli Wilson dvojici teenagerů prosil, aby ho ušetřila, mladíci do něj dál sekali mečem. Ten Earnshaw podle prokurátora Petera Makepeace vytáhl z tepláků a zaútočil na Wilsona jako první.

„Podej mi meč, podej mi ho,“ křičel Gaukroger a pokračoval v sekání. Mladíci podle soudce útok na chvíli přerušili, aby popadli dech a prohledali Wilsonovi oblečení. Oběť rovněž svlékli z kabátu.

Protože se ani jednomu z útočníků nedařilo oběti useknout hlavu, podle Makepeace posléze drželi meč společně a snažili se mu „soustředěné oddělit hlavu od trupu“. „Společnou silou sekali oběť do horní části těla,“ uvedl prokurátor.

Protože se ani jeden z útočníků po příjezdu policistů neuklidnil, použili na ně taser. Wilson a jeho kolegové podle soudu vyrazili k mladíkům proto, aby je požádali o opuštění parkoviště podniku, kde se povalovali a popíjeli.

Wilsonovi spolupracovníci Paul Thewliss a John Badejo se napadenému podle stanice SKY News nejdříve snažili pomoci, ale poté, co jim mladíci uštědřili několik ran mečem, se dali na útěk, protože se obávali o život.

Útočníci Roberta Wilsona zavraždili modrým mečem:

Oba teenageři před útokem popíjeli vodku a další alkohol, kterým zapíjeli omamné látky. Earnshaw po zatčení mluvil nesouvisle a stěžoval si na policejní obtěžování. Strážníkům řekl, že užil kokain a sedativum Xanax, což prokázal test. Oba útočníci se před soudem k Wilsonově vraždě přiznali.

Soudce jim udělil doživotní trest, Earnshaw může o propuštění požádat nejdříve po dvaadvaceti letech, Gaukroger po šestnácti letech. „Proč jste to proboha udělali? Chci, abyste věděli, že jste připravili o život respektovaného, obdivovaného a dobrého muže,“ řekla u soudu Wilsonova vdova Elaine.

„Když umíral, používali jste meč znovu a znovu a snažili jste se mu useknout hlavu. Ukončili jste jeho život a přinesli celoživotní utrpení jeho rodině a přátelům,“ uvedl soudce Justice Lavender, jenž se pro přísné potrestání rozhodl s ohledem na to, že se oba a teenageři se v minulosti dopustili násilí.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-napadeni-hlava-useknuti-setnout-vrazda-uddersfield-teenageri-mladici.A200903_140640_zahranicni_dtt

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments