Teror v Londýně: Muž pobodal několik lidí

Policie v Londýně v neděli zastřelila muže, který pobodal několik lidí. Informují o tom britská média. Podle policie šlo o terorismus.

K incidentu došlo kolem třetí hodiny odpoledne SEČ na rušné Streatham High Road na jihu britské metropole. „Útok byl označen za teroristický,“ uvedla bez dalších podrobností policie.

Televize Sky News s odkazem na bezpečnostní složky uvedla, že útok měl co do činění s islámským radikalismem. Později dodala, že zastřelený muž byl v době incidentu „aktivně sledován policií”.

Televize rovněž citovala svědka, podle nějž policisté v civilu pronásledovali muže po hlavní třídě ve čtvrti Streatham. „Volali na něj ‚zastav, zastav‘,” řekl svědek Karker Tahir.

„Ale on nezastavil a pak jsem viděl, že ho třikrát střelili. Bylo hrozné to sledovat. Ten muž ležel na zemi a vypadalo to, že má něco, co podle policie bylo nějaké zařízení.”

Svědci uváděli, že útočník měl na sobě něco, co mohlo připomínat sebevražednou vestu.

Deník The Telegraph citoval ženu, která byla očitým svědkem incidentu. „Muž vstoupil do obchodu, vzal nůž a začal bodat do lidí. Majitel obchodu se mu snažil nůž vzít, ale on se vyprostil a bodl ženu na kole. Ten nůž byl opravdu velký,” uvedla.

„Víme o třech lidech, kteří byli dnes odpoledne zraněni při útoku ve Streathamu (v jižním Londýně). Jedna osoba je v nemocnici v ohrožení života. Právě informujeme jejich rodiny,” uvedla metropolitní policie na Twitteru. Ze zbylých dvou zraněných byl jeden člověk ošetřen na místě a druhý ve stabilizovaném stavu převezen do nemocnice.

Snímky na sociálních sítích po incidentu ukazovaly policejní auta a sanitky na místě incidentu, nad místem kroužily vrtulníky. Scotland Yard vyzval občany, aby se oblasti vyhnuli.

Policie zprvu informovala, že útočníka postřelila, později uvedla, že zemřel. „Můžeme potvrdit, že muž postřelený policisty kolem druhé hodiny (15 hodin SEČ – pozn. red.) na Streatham High Road byl prohlášen za mrtvého,“ napsali policisté na Twitteru.

„Děkuji všem záchranným složkám, které vyrazily k incidentu ve Streathamu, u něhož teď policie uvedla, že má souvislost s terorismem. Mé myšlenky jsou se zraněnými i s těmi, kteří tím byli nějak dotčeni,” napsal na Twitteru v reakci na událost premiér Boris Johnson.

„Teroristé nás chtějí rozdělit a zničit náš způsob života. V Londýně jim nikdy nedovolíme, aby toho dosáhli,” uvedl londýnský starosta Sadiq Khan.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/teror-v-londyne-muz-pobodal-nekolik-ldi-40312027

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments