U oltáře v moskevském chrámu pobodal mladý muž pomocníky kněze

Moskevská policie zadržela muže, který v neděli s nožem zaútočil v pravoslavném chrámu na severovýchodě Moskvy a pobodal dva lidi. Oznámily to místní úřady. O případném teroristickém motivu se úřady nezmínily. Případ je vyšetřován podle paragrafů o výtržnosti a újmě na zdraví.

Ruští policisté

Ruští policisté Foto: Sergei Karpukhin, Reuters

„Kvůli útoku na lidi v chrámu na Bakuninské ulici bylo zahájeno trestní stíhání muže narozeného v roce 1993 za trestné činy výtržnictví a pobodání,“ uvedla podle agentury TASS mluvčí ministerstva vnitra Irina Volková.

Mladý muž zaútočil v neděli ráno během bohoslužeb poblíž oltáře, řekl agentuře Interfax nejmenovaný duchovní z chrámu svatého Mikuláše, kde se útok odehrál. Nožem zranil dva lidi, pomocníky kněze, které převezli do nemocnice.

Kněz Kirill Sladkov televizi REN-TV řekl, že útočník, který měl nasazené brýle, gumové rukavice, kapuci a sluchátka v uších, přiběhl k hlavnímu oltáři. Když se jej šel spolu se svým pomocníkem zeptat, co se stalo, a vybídnout ho k odchodu, ”vytáhl nůž a zasadil ránu mému zástupci”. Další lidé u oltáře se pokusili útočníka mírnit, ”a v tu chvíli nožem zranil dalšího mého kolegu”. Podle televize byl jeden ze zraněných bodnut do ruky, druhý do ramene.

Podle pachatelovy matky je muž z Lipecké oblasti věřící, pracuje ve stavebnictví a nikdy nebyl trestán, ani se neléčil na psychiatrii. Podezřelý měl u sebe podle listu Kommersant marihuanu.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/u-oltare-v-moskevskem-chramu-pobodal-mlady-muz-pomocniky-kneze-40313656

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments