Uříznu vám makovici, útočil muž motorovou pilou na sousedy

Nebezpečný incident mezi sousedy vyšetřují policisté v jihočeské Třeboni. Z vyhrožování podezírají muže, který podle nich mával nastartovanou motorovou pilou a hrozil hned pěti lidem, že jim uřízne hlavy.

Ilustrační foto

Ilustrační foto Foto: Právo

Ke konfliktu došlo na konci října, kriminalisté sdělili muži podezření a případ začali řešit ve zkráceném řízení tento týden ve středu.

„Podezřelý před domem nejprve fyzicky napadl jednu ze sousedek tím, že ji uchopil za bradu a trhl jí hlavou do strany. Poškozené se zastal její zletilý vnuk, k němuž přistoupil podezřelý a udeřil jej pěstí do obličeje,“ sdělila v pátek mluvčí policie Hana Millerová.

Vnuk podle policistů vytáhl v sebeobraně z kapsy plynový revolver a varovně vystřelil nad hlavu útočníka. Ten pak utekl na zahradu domu své matky, obratem se ale vrátil s motorovou pilou a nastartoval ji.

„S křikem měl vyhrožovat směrem k poškozeným, že je zabije a uřízne jim makovici,“ uvedla mluvčí. Celkem vyhrožoval pěti lidem, mával s pilou a přibližoval se k nim. „Zřejmě takto řešil sousedské rozepře. V jeho počinu se mu snažila zabránit jeho matka,“ dodala Millerová.

Třeboňští policisté muži sdělili podezření z nebezpečného vyhrožování a trestní stíhání vedou v režimu zkráceného přípravného řízení. Muži hrozí roční, případně až tříleté vězení.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/uriznu-vam-makovici-utocil-muz-motorovou-pilou-na-sousedy-40306201

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments