V německém Hanau útočníci pobodali čtyři lidi. Policie dva muže zadržela

Neznámí pachatelé pobodali čtyři lidi v německém městě Hanau v úterý pozdě večer. V tiskové zprávě o tom informovala německá policie, podle níž útočila skupina pěti až sedmi mužů, téměř všichni měli plnovousy. Dva podezřelé ve věku 23 a 29 let policie zadržela. Motiv činu zatím policisté neznají.
ilustrační snímek
ilustrační snímek | foto: Michael Probst, AP

Policie případ začala vyšetřovat, poté co kolem 22:00 krátce po sobě na pohotovost kliniky v 93tisícovém městě dorazili čtyři muži ve věku 17 až 26 let se zraněními, včetně bodných.

 

Desítky policistů a záchranářů dorazily na místo střelby v německém městě Hanau nedaleko Frankfurtu nad Mohanem (20. února 2020)Police zajišťuje oblast po střelbě v německém městě Hanau (20. února 2020)
Tobias R., který v německém Hanau údajně zabil několik lidí, na archivním snímku.

Police zajišťuje oblast po střelbě v německém městě Hanau (20. února 2020)

Rychle se ukázalo, že byli napadeni nezávisle na sobě v centru města. Nikdo z nich není v ohrožení života.

Městem Hanau i celým Německem letos otřásl útok 43letého Němce Tobiase Rathjena, který zde 19. února pozdě večer zastřelil devět lidí s migračními kořeny. V noci na 20. února ho policie v jeho bytě nalezla mrtvého spolu s jeho mrtvou 72letou matkou. Ministr vnitra Horst Seehofer čin označil za rasisticky motivovaný teroristický útok.

Autoři: iDNES.cz, ČTK

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-utok-hanau-zraneni-policie.A200429_095731_zahranicni_jhr

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments