V Německu vraždil odpůrce migrantů, zabil i vlastní matku

Jedním z motivů střelby v německém Hanau, která si v noci na čtvrtek vyžádala deset mrtvých, byl odpor k migrantům. Naznačil to bulvární list Bild, který informoval o tom, že 43letý pachatel střelby Tobias R. zanechal ve svém bytě dopis s přiznáním k činu. Před činem také zveřejnil na internetu video. Policie se k motivu zatím nevyjádřila.

 

Střelba ve městě si vyžádala celkem deset obětí. Devět jich bylo postříleno v podnicích ve městě, desátou zabitou byla jeho matka, jejíž tělo bylo nalezeno v bytě Tobiase R. Mrtvý je i střelec. Ten zřejmě spáchal sebevraždu.

Podle informací Bildu vedly střelce ultrapravicové motivy. Tobias R. v dopise píše mimo jiné o nutnosti zničit určité lidi, jejichž vystěhování z Německa se nepodařilo dosáhnout. Střelec byl podle deníku Němec, měl legálně drženou zbraň a lovecký lístek.

Podle listu Süddeutsche Zeitung a rozhlasových stanic NDR a WDR povede vyšetřování spolkový generální prokurátor. Důvodem je mimořádná závažnost činu a rasistické motivy v dopise, ve kterém se Tobias R. k vraždám přiznal. Dopis naznačuje, že motivem byly xenofobie a nenávist k cizincům.

Oběti v kuřárně jsou Kurdové

Nenávist k přistěhovalcům je patrná už z míst, kde se střílelo. Prvním cílem útoku se stal bar Midnight v centru města ve čtvrti Haumarkt, kde se kouřily vodní dýmky. Napřed zazvonil a pak v kuřárně divoce střílel. Zabil v ní pět mladých lidí, mezi nimiž je jedna žena. Bild uvedl, že mezi oběťmi jsou Kurdové.

Dále se podle Bildu střílelo u nonstopu s rychlým občerstvením 24/7 Kiosk, který měl na štítu napsáno Arena Bar & Café. Před podnikem s rychlým občerstvením je i auto, které má rozbité čelní sklo. Tyto podniky obvykle provozují imigranti.

Jiné zdroje uváděly, že i místem druhé střelby byl bar, kde se kouřily vodní dýmky. Podle Bildu střelec útočil na třech místech, jiné zdroje to popírají.

Ve videu zveřejněném na internetu pachatel podle týdeníku Focus mluví o tom, že v USA jsou podzemní vojenská zařízení, kde se zneužívají a vraždí děti a uctívá se tam ďábel. Američtí občané by se podle něj měli probudit a bojovat proti tomu. Video ale nezmiňuje žádný odkaz na chystaný masakr v Německu.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-nemecku-vrazdil-odpurce-migrantu-mezi-10-obetmi-je-i-jeho-matka-40314067

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments