V USA obvinili sedmnáctiletého mladíka, že střílel na demonstranty

Vyšetřovatelé obvinili ve čtvrtek večer 17letého mladíka ze střelby ve městě Kenosha v americkém státě Wisconsin, kde se odehrávají protesty proti policejní brutalitě. Informovala o tom agentura AP. Kyle Rittenhouse čelí podezření, že zastřelil dva protestující a jednoho zranil. Pokud se jeho vina prokáže, hrozí mu doživotí.

Policistíé ve Kenoshi zasahují proti demonstrantům u parku

Policistíé ve Kenoshi zasahují proti demonstrantům u parku Foto: David Goldman, ČTK/AP

 

Nepokoje ve městě vypukly po víkendového incidentu, při němž policie vážně zranila devětadvacetiletého černocha Jacoba Blakea. [celá zpráva]Sedmkrát ho střelila do zad. Předtím po něm vyžadovala, aby odhodil nůž. Nůž se později našel v autě.

V následujících dnech propukly masové protesty a tvrdé střety bezpečnostních složek s demonstranty. Během protestů se také rabovalo.

BEZ KOMENTÁŘE: Při protestech v Kenoshe se v ulicích ozývala střelba

Video: Reuters/AP

 

V noci z úterý na středu se v ulicích Kenoshy střílelo, když tam kromě demonstrantů dorazili i ozbrojení muži, kteří se označovali za ochránce soukromého majetku. Údajně chtěli chránit benzínovou pumpu.
Dva lidé po zásazích zemřeli, třetí utrpěl zranění.[celá zpráva]

Nové rasové nepokoje přichází tři měsíce poté, co zažehla protesty po celých Spojených státech smrt černocha George Floyda při zatýkání v Minneapolisu.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/v-usa-obvinili-sedmnactileteho-mladika-ze-strilel-na-demonstranty-40334625

 

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments