Z pražského letiště odcestovala atrapa bomby. Omylem

Na letišti v Bejrútu o víkendu našli atrapu bomby, která pocházela z Prahy a byla míněna jako test účinnosti letištních skenerů na pražském letišti. Napsal o tom v neděli libanonský deník The Daily Star. Letiště nicméně žádný chybějící balíček neeviduje.

Policisté na pražském letišti. Ilustrační foto

Policisté na pražském letišti. Ilustrační foto Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle jeho informací balíček po testu v Praze zapomněli omylem odstranit. Byl v letadle společnosti Qatar Airways, které přiletělo do Bejrútu z Prahy. Bylo v něm balení jádrového mýdla s jelenem spojené dráty s mobilním telefonem.

https://pbs.twimg.com/media/EFjo_XHXkAESbrS?format=jpg&name=360x360

Libanonská média původně mylně psala, že balíček do Libanonu dorazil z Dauhá a obsahoval 200 gramů výbušniny. Po prozkoumání na bejrútském letišti byla ale přítomnost výbušných látek vyloučena.

Bezpečnostní služba bejrútského letiště kontaktovala kolegy v Praze a dověděla se, že balíček byl použit v ČR k prověření účinnosti letištních skenerů a také ke školení letištních pracovníků, uvedl list. Po testu ale česká bezpečnost zapomněla balíček odstranit. Podle libanonského deníku se v Praze zjišťuje, jak se materiál ocitl v Bejrútu.

„Bezpečnostní složky Letiště Praha žádný chybějící testovací balíček neevidují. Všechna naše testovací zařízení jsou řádně označena v českém i anglickém jazyce a jsou na nich uvedeny kontakty, na kterých by nás mohl v případě nálezu kdokoli kontaktovat, což se nestalo. Zařízení, které je zobrazeno na fotografii v článku, na který se odkazujete, zároveň neodpovídá verzím, které používáme,“ řekla Novinkám Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení Letiště Praha.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/skenery-nic-neodhalily-z-prazskeho-letiste-odcestovala-atrapa-bomby-40298098

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments