Žadatel o azyl zaútočil ve Francii nožem. Dva mrtví, sedm zraněných

Muž ozbrojený nožem zaútočil v sobotu dopoledne ve městě Romans-sur-Isere na jihu Francie. Dva lidi zabil, dalších sedm jich zranil, uvedl list The Guardian. Pachatel byl zadržen.

Foto: Novinky

Jednou z obětí je majitel prodejny tabáku, další řezník. Jeden ze zraněných je v kritickém stavu.

Pachatel podle agentury AP nejprve napadl ve městě Romans-sur-Isère 20 kilometrů severně od Valence kolemjdoucího, který právě vyšel z domu na procházku. Podřízl mu hrdlo před očima jeho přítelkyně a syna.

Následně vešel do prodejny tabáku, kde napadl majitele a dva zákazníky. Následně se přesunul do řeznictví, kde vzal další nůž a napadl zákazníka.

Když vyšel ven a začal na ulici bodat lidi, kteří stáli ve frontě před pekařstvím, uvedla starostka Marie-Hélène Thoravalová. Ti se snažili schovat v pekařství.

Poté útočník pak vstoupil do samoobsluhy.

Policie uvedla, že zadrženým je 33letý žadatel o azyl ze Súdánu. Doklady u sebe neměl, ale uvedl, že se narodil v Súdánu v roce 1987.

O události bylo informováno protiteroristické oddělení. Podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký). Kancelář prokurátora uvedla, že vyšetřuje, zda za činem stál teroristický motiv. Oficiálně případ zatím není veden jako terorismus.

Na místo útoku míří ministr vnitra Christophe Castaner. Francouzský prezident Emmanuel Macron útok odsoudil coby odporný čin.

 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zadatel-o-azyl-zautocil-ve-francii-nozem-dva-mrtvi-sedm-zranenych-40319372

 

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments