BACKGROUND CHECKS – PROVĚŘOVÁNÍ PŘED PŘIJETÍM DO PP

Pro koho je kurz určen:

Především pro pracovníky HR oddělení a bezpečnostních útvarů, personální manažery, personalisty, náboráře, bezpečnostní manažery, pracovníky kontrolních oddělení.

Cíl kurzu:

Je poskytnout základní ucelené informace o procesu prověřování zaměstnanecké historie a prověřování jejich bezpečnostní spolehlivosti. Posluchači získají přehled o systémových krocích, které nutně musí bezpečnostním prověrkám předcházet. Dozví se, jaké zdroje informací existují, za jakých podmínek je mohou využít a jak pracovat se zjištěními. Kurz je velice prakticky zaměřen.

PROGRAM KURZU

PODMÍNKY PRO SCREENING

 • Legislativa a administrativní požadavky
 • Kategorizace potřeb versus rozsah prověrky
 • Rizika spojená s jednotlivými typy pracovních pozic

NÁBOROVÉ A PERSONÁLNÍ POSTUPY

 • Náborové postupy a zásady a proč je důležité je dodržovat
 • Jednotlivé kroky náborového procesu
 • Role personálního úseku a role bezpečnostního úseku

DRUHY BEZPEČNOSTNÍCH PROVĚREK

 • Jaké existují zdroje informací
  • Volně dostupné
  • Placené
  • Zdroje, pro které je třeba speciální povolení/licence
 • Praktické cvičení – vyhledej informace

ŘÍZENÍ PROVĚŘOVACÍHO PROCESU

 • Proč by speciální činnosti měli dělat specialisté
 • Jak vypracovat zadání pro outsourcing
 • Jak použít zjištění z prověrky při pohovoru

LEKTOŘI KURZU

Image

Veronika FÁBEROVÁ

Působí v oblasti komerční bezpečnosti 25 let. Za tu dobu absolvovala řadu kvalifikačních bezpečnostních kurzů,  studovala marketing na London Business School, vzdělávání dospělých na Chartered institute of personnel and Development v UK, kde také složila u LRQA zkoušku na funkci Lead Assessor.V mezinárodní bezpečnostní agentuře prošla řadou manažerských pozic až do funkce náměstkyně generálního ředitele. Česká manažerská asociace jí udělila titul Manažer roku 2005 v oblasti komerční bezpečnosti. Vedla bezpečnostní týmy na řadě velkých projektů, včetně mezinárodních: například výstavba bezpečnostního systému SAZKA Arény a Eden Arény, změna poskytovatele bezpečnostních služeb na Letišti Praha, kompletní bezpečnostní opatření na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF v Praze a Ostravě 2015.Je členkou TNK-148 Prevence kriminality a ochrana obyvatel při ÚNMZ a vede evropský sekretariát technické komise CEN/TC 325 Prevence proti kriminalitě při plánování městské výstavby a navrhování budov .Od května 2016 je tajemníkem Asociace Grémium Alarm. Založila a nyní vede společnost Doverville, s.r.o. Bezpečnostnímu vzdělávání se věnuje po celou svou profesní kariéru, je autorkou řady vzdělávacích i rekvalifikačních programů a výbornou lektorkou.


Image

Bc. MAREK KORTUS

Marek se věnuje oblasti finanční a fyzické bezpečnosti od roku 1992. Nejprve působil ve společnosti Chequepoint, a.s. na pozici Security Manager, kde vytvářel standardy pro finanční bezpečnost. V letech 1999 až 2003 zpracovával pro Českou spořitelnu, a.s. postupy pro oblast prevence legalizace výnosů z trestné činnosti. Následně mezi roky 2003 až 2007 vedl oddělení Compliance v HVB Bank Czech Republic, a.s. (dnes UniCredit Bank, a.s.). Od roku 2007 do roku 2010 působil v LBBW Bank CZ, a.s. nejprve na pozici specialisty Compliance a následně vedl oddělení Operational Risk Management, kde odpovídal za řízení operačních rizik, IT Security a Business Continuity Management. Od roku 2010 se věnuje poradenství v oblasti řízení finančních rizik a fyzické bezpečnosti. Marek je certifikovaný Compliance Manager a působil v řadě profesních sdruženích, jako jsou Česká bankovní asociace nebo Asociace pro kapitálový trh.


Odborný garant kurzu:

ORGANIZAČNÍ POKYNY

DATUM A ČAS: 22. 05. 2017 | 09:00 - 15:00

ÚČASTNICKÝ POPLATEK ZAHRNUJE:

                   

ADRESA:
Přesná adresa bude upřesněna později, -, Prahanahrávám mapu....REZERVAČNÍ FORMULÁŘ / PŘIHLÁŠKA

Rerervace jsou již uzavřeny.

Kontaktujte rovnou Veroniku Fáberovou na e-mailu faberova@doverville.cz