Blackout!
PROGRAM SEMINÁŘE
Přednášející:
Gen. Ing. Andor ŠÁNDOR (v záloze)
Je bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management.
Přednáška
BLACKOUT JE VÁŽNOU HROZBOU
„Blackout – rozsáhlý výpadek elektrické energie je vážnou hrozbou. Není to ani počítačová hra či výmysl autorů sci-fi.
V minulých 6 letech byla naše země 2 x ohrožena přetokem nadměrné výroby větrníků ze severního moře. Důvodů vzniku blackoutu je samozřejmě více. Jde o svými dopady brutální krizi, mající však paradoxně jednu výhodu.
Dopředu lze zjistit, co vše a do jaké míry bude výpadkem elektřiny vyřazeno a jaké náhradní možnosti máme. Lze se tedy do jisté míry připravit. Konané cvičení v roce 2014 v Praze ukázalo, že hlavní město a stát nejsou v řadě oblastí vůbec připraveny čelit dopadům této hrozby.“
Přednášející:
Ing. Jaroslav PEJČOCH
Již více než 20 let se v oblasti IT zabývá bezpečností a krizovým řízením. Je předsedou představenstva T-SOFT, a.s. a současně zastává funkce v odborných organizacích. Je sekretářem mezinárodní asociace krizových manažerů TIEMS, členem řídicího výboru ICT Unie či rady ředitelů české pobočky AFCEA. Svůj profesionální život zasvětil modernizaci a automatizaci kritických systémů státu a velkých organizací. Věnuje se propojení kritických procesů a scénářů, moderních aplikací a schopností lidí, aby krizové situace nenastaly a pokud už nastanou, aby byly řízeně zvládnuty.
Přednáška
UMÍME ZJISTIT, JAK JSME NA TOM?
Jsme na blackout připraveni? Umíme to zjistit? A dokážeme případná zjištění využít tak, abychom nebyli zaskočeni, nedělali školácké chyby a nezpůsobili více škody než užitku? Ze zkušenosti víme, že nejlepší průpravou manažera je, když si krizovou situaci prožije. Příště už ví a umí… ale tato zkušenost může stát dost peněz a někdy i lidských životů. Druhou nejlepší metodou je si to nějak nacvičit. K tomu může dobře posloužit zátěžový test organizace. Existují i šikovné nástroje a metody, které usnadní cvičení blackoutu i v tak velkém a složitém organismu, jakým je hlavní město Praha.
Přednášející:
Jan SCHNEIDER
Někdejší pracovník BIS, signatář Charty 77, spolupracovník Plastic People Of The Universe a nyní komentátor ČT, přispěvatel Lidových novin a České pozice, pro ParlamentníListy.cz.
Přednáška
LZE RIZIKU PŘEDEJÍT NEBO HO OMEZIT?
„Jak vzniká BLACKOUT? Je to samovolně nebo se jedná o něčí intervenci? Z nedbalosti nebo odborně řízený? Úmyslně interně – psychotesty? Úmyslně externě – ochrana kritické infrastruktury?
Proč vzniká úmyslný BLACKOUT? Vydírání, teror, sabotáž, válka. Preference tvrdých cílů (infrastruktura) před lidskými. Snadná dostupnost. Důsledky zasahují širokou veřejnost. Možnosti protihry? Ochrana kritické infrastruktury. Multiplikace a zálohování sítí.“
Přednášející:
Ing. Jan Suchoň
Má zkušenosti v oblasti bezpečnosti, krizového řízení, business continuity managementu a jejich technické, technologické a informační podpoře. Působil jako ředitel Městské policie Zlín, bezpečnostní ředitel a člen bezpečnostní rady statutárního města Zlína a od roku 2007 jako nezávislý bezpečnostní konzultant, konceptor a facilitátor pro ICT společnosti vyvíjející systémy informační podpory bezpečnosti. V letech 2007 – 2013 byl členem projektových týmů několika významných projektů v oblasti integrace bezpečnostních technologií, jeho nejvýznamnějším projektem je ISKŘ hl. města Prahy, kde byl odborným garantem pro krizové řízení.
Přednáška
INFORMAČNÍ A TECHNICKÁ PODPORA ŘEŠENÍ MIMOŘÁDNÝCH SITUACÍ A KRIZÍ
„Pro zajišťování bezpečnosti a veřejného pořádku se využívá široká škála bezpečnostních a informačních technologií a jejich integrací. Rozsáhlý výpadek elektrické energie funkčnost a přínos těchto technologií omezí nebo je úplně vyřadí. Jsme připraveni na situaci, kdy vše, co budeme mít k dispozici, bude jen papír, tužka a naše zkušenost?“
V programu také vystoupí se svou prezentací zástupci Hasičského záchranného sboru a Policie ČR.
SEMINÁŘEM VÁS PROVEDE
Veronika FÁBEROVÁ
Působí v oblasti komerční bezpečnosti 25 let. V mezinárodní bezpečnostní agentuře prošla řadou výkonných manažerských pozic až do funkce náměstkyně generálního ředitele. Získala titul Manažer roku 2005 v oblasti komerční bezpečnosti. Posledních 11 let se věnuje vzdělávání dospělých v různých bezpečnostních disciplínách a současně si stále udržuje kontakt s řízením výkonu bezpečnostních služeb jako interim manager.
Organizační pokyny
ČAS A MÍSTO:
08. 12. 2016 | 09:00 - 16:00 | Hotel DUO
08:30 – 09:00 hod.
09:00
16:00
možnost parkovat na hotelovém parkovišti, případně v přilehlých ulicích. Pokud chcete rezervovat parkovací místo na hotelovém parkovišti za 150,– Kč na den, prosím, kontaktujte nás: faberova@doverville.cz
Přestávka na kávu a svačinu: 10:40 – 11:00
Oběd 12:30 – 13:30 lze vybrat ze dvou možností.
Polévka: Vývar s játrovou rýží
Varianta 1: Smažený kuřecí řízek s bramborovou kaší,
Varianta 2: Fettuccine s grilovanou zeleninou a parmazánem,
Zákusek a jeden nápoj k jídlu dle vlastního výběru
Metrem trasa C stanice metra Střížkov
(cca 250 m od hotelu)
Autobusem číslo 136, 177 a 183,
výstupní stanice Střížkov
Autobusem číslo 151,
výstupní stanice Teplická.