Blackout!


PROGRAM SEMINÁŘE

Přednášející:

Bezpečnostní poradce

Gen. Ing. Andor ŠÁNDOR (v záloze)

Je bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management.

Přednáška

BLACKOUT JE VÁŽNOU HROZBOU

„Blackout – rozsáhlý výpadek elektrické energie je vážnou hrozbou. Není to ani počítačová hra či výmysl autorů sci-fi.

V minulých 6 letech byla naše země 2 x ohrožena přetokem nadměrné výroby větrníků ze severního moře. Důvodů vzniku blackoutu je samozřejmě více. Jde o svými dopady brutální krizi, mající však paradoxně jednu výhodu.

Dopředu lze zjistit, co vše a do jaké míry bude výpadkem elektřiny vyřazeno a jaké náhradní možnosti máme. Lze se tedy do jisté míry připravit. Konané cvičení v roce 2014 v Praze ukázalo, že hlavní město a stát nejsou v řadě oblastí vůbec připraveny čelit dopadům této hrozby.“


Přednášející:

Ing. Jaroslav PEJČOCH

Již více než 20 let se v oblasti IT zabývá bezpečností a krizovým řízením. Je předsedou představenstva T-SOFT, a.s. a současně zastává funkce v odborných organizacích. Je sekretářem mezinárodní asociace krizových manažerů TIEMS, členem řídicího výboru ICT Unie či rady ředitelů české pobočky AFCEA. Svůj profesionální život zasvětil modernizaci a automatizaci kritických systémů státu a velkých organizací. Věnuje se propojení kritických procesů a scénářů, moderních aplikací a schopností lidí, aby krizové situace nenastaly a pokud už nastanou, aby byly řízeně zvládnuty.

Přednáška

UMÍME ZJISTIT, JAK JSME NA TOM?

Jsme na blackout připraveni? Umíme to zjistit? A dokážeme případná zjištění využít tak, abychom nebyli zaskočeni, nedělali školácké chyby a nezpůsobili více škody než užitku? Ze zkušenosti víme, že nejlepší průpravou manažera je, když si krizovou situaci prožije. Příště už ví a umí… ale tato zkušenost může stát dost peněz a někdy i lidských životů. Druhou nejlepší metodou je si to nějak nacvičit. K tomu může dobře posloužit zátěžový test organizace. Existují i šikovné nástroje a metody, které usnadní cvičení blackoutu i v tak velkém a složitém organismu, jakým je hlavní město Praha.


Přednášející:

Bezpečnostní analytik a publicista

Jan SCHNEIDER

Někdejší pracovník BIS, signatář Charty 77, spolupracovník Plastic People Of The Universe a nyní komentátor ČT, přispěvatel Lidových novin a České pozice, pro ParlamentníListy.cz.

Přednáška

LZE RIZIKU PŘEDEJÍT NEBO HO OMEZIT?

„Jak vzniká BLACKOUT?  Je to samovolně nebo se jedná o něčí intervenci? Z nedbalosti nebo odborně řízený? Úmyslně interně – psychotesty? Úmyslně externě – ochrana kritické infrastruktury?

Proč vzniká úmyslný BLACKOUT? Vydírání, teror, sabotáž, válka. Preference tvrdých cílů (infrastruktura) před lidskými. Snadná dostupnost. Důsledky zasahují širokou veřejnost. Možnosti protihry? Ochrana kritické infrastruktury. Multiplikace a zálohování sítí.“


Přednášející:

Bezpečnostní expert CST Consulting s.r.o.

Ing. Jan Suchoň

Má zkušenosti v oblasti bezpečnosti, krizového řízení, business continuity managementu a jejich technické, technologické a informační podpoře. Působil jako ředitel Městské policie Zlín, bezpečnostní ředitel a člen bezpečnostní rady statutárního města Zlína a od roku 2007 jako nezávislý bezpečnostní konzultant, konceptor a facilitátor pro ICT společnosti vyvíjející systémy informační podpory bezpečnosti. V letech 2007 – 2013 byl členem projektových týmů několika významných projektů v oblasti integrace bezpečnostních technologií, jeho nejvýznamnějším projektem je ISKŘ hl. města Prahy, kde byl odborným garantem pro krizové řízení.

Přednáška

INFORMAČNÍ A TECHNICKÁ PODPORA ŘEŠENÍ MIMOŘÁDNÝCH SITUACÍ A KRIZÍ

„Pro zajišťování bezpečnosti a veřejného pořádku se využívá široká škála bezpečnostních a informačních technologií a jejich integrací. Rozsáhlý výpadek elektrické energie funkčnost a přínos těchto technologií omezí nebo je úplně vyřadí. Jsme připraveni na situaci, kdy vše, co budeme mít k dispozici, bude jen papír, tužka a naše zkušenost?“

V programu také vystoupí se svou prezentací zástupci Hasičského záchranného sboru a Policie ČR.


SEMINÁŘEM VÁS PROVEDE

 -
Jednatelka DOVERVILLE, s.r.o.

Veronika FÁBEROVÁ

Působí v oblasti komerční bezpečnosti 25 let. V mezinárodní bezpečnostní agentuře prošla řadou výkonných manažerských pozic až do funkce náměstkyně generálního ředitele. Získala titul Manažer roku 2005 v oblasti komerční bezpečnosti. Posledních 11 let se věnuje vzdělávání dospělých v různých bezpečnostních disciplínách a současně si stále udržuje kontakt s řízením výkonu bezpečnostních služeb jako interim manager.

Hlavní partner

Odborný partner

Mediální partner

Organizační pokyny

ČAS A MÍSTO:
08. 12. 2016 | 09:00 - 16:00 | Hotel DUO

hodiny
REGISTRACE
08:30 – 09:00 hod.
ZAHÁJENÍ
09:00
PŘEDPOKLÁDANÉ UKONČENÍ
16:00
ikonka wifiWIFI - je k dispozici
Ikonka kravataDRESS CODE - Smart Casual
Ikonka parking PARKOVÁNÍ

možnost parkovat na hotelovém parkovišti, případně v přilehlých ulicích. Pokud chcete rezervovat parkovací místo na hotelovém parkovišti za 150,– Kč na den, prosím, kontaktujte nás: faberova@doverville.cz

ikonka občerstveníOBČERSTVENÍ

Přestávka na kávu a svačinu: 10:40 – 11:00

Oběd 12:30 – 13:30 lze vybrat ze dvou možností.

Polévka: Vývar s játrovou rýží
Varianta 1: Smažený kuřecí řízek s bramborovou kaší,
Varianta 2: Fettuccine s grilovanou zeleninou a parmazánem,

Zákusek a jeden nápoj k jídlu dle vlastního výběru

ADRESA
Hotel DUO, Teplická 492/19, 190 00 Praha
MĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU

Metrem trasa C stanice metra Střížkov
(cca 250 m od hotelu)

Autobusem číslo 136, 177 a 183,
výstupní stanice Střížkov

Autobusem číslo 151,
výstupní stanice Teplická.nahrávám mapu....REZERVAČNÍ FORMULÁŘ / PŘIHLÁŠKA