Přístupové systémy – trendy a novinky


PROGRAM SEMINÁŘE

Přednášející:

Jednatel a společník CST Consulting s.r.o.

Ing. Petr LÉDL

V oblasti bezpečnosti pracuje již 20 let. Zastával pozici Ředitele bezpečnosti v Raiffeisenbank a.s. a působil na podobných pozicích v České spořitelně a.s. a ERSTE BANK SPARKASSEN ČR a.s. Je držitelem ocenění Bezpečnostní manažer roku 2006, vyhlašovaným českou pobočkou ASIS. Byl členem Komise pro bankovní a finanční bezpečnost Bankovní asociace ČR, kde vedl speciální tým Prevence bankovních loupeží. Nyní se věnuje konzultačním činnostem v oblasti bezpečnosti.

Přednáška

JAK VYBRAT SPOLEHLIVÝ SYSTÉM A DOBRÉHO DODAVATELE

  • Při nefunkčním ACS zkolabuje provoz budovy! Jaký dodavatel je schopen řešit i krizové situace?
  • Je možné eliminovat takovou situaci výběrem technologie?
  • Nejen vámi vydaná karta má přístup do budovy? Proč nebyl požadovaný bezpečnostní standard implementován?
  • Je dobré integrovat ACS systém se systémem docházky?

Přednášející:

Technická podpora Trade FIDES a. s.

Ing. Martin BUŇKA

Vystudoval na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně obor Bezpečnostní technologie systémy a management. Patří mezi specialisty technické podpory ve společnosti Trade Fides – předního výrobce integrovaných poplachových systémů. Mezi jeho hlavní úkoly patří spolupráce při vývoji nových technických řešení a komunikace s klíčovými partnery společnosti v České republice i zahraničí.

Přednáška

OCHRANA PERIMETRU S VYUŽITÍM MODERNÍCH TECHNOLOGIÍ

Jak využít moderních technologií pro včasnou detekci narušení perimetru objektu? Provázání mechanických zábranných systémů s poplachovými zabezpečovacími systémy a kamerami umožňuje včasný a efektivní zásah proti narušiteli.

INTEGROVANÝ BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉM – vzdálené přístupy

Představení vývojových trendů v integraci bezpečnostních systémů. Využití vzdáleného přístupu jako efektivního nástroje pro správu integrovaného poplachového systému.


Přednášející:

ALARM FOCUS

Michal RANDA

V oblasti technické bezpečnosti působí od roku 1993. Specializuje se na oblasti poplachových systémů (I & HAS; ACS; VSS), elektrické požární signalizace (EPS) a inteligentních budov (IB). V těchto oborech oboru se věnuje poradenství, vzdělávaní a odborné publikační činnosti. Je členem TNK-124 / TNK-148 při ÚNMZ, zakladatelem bezpečnostního portálu ORSEC a vydavatelem odborného časopisu ALARM FOCUS. Od letošního roku působí v pozici redaktor oboru ELEKTRO-TECHNIKA pro recenzovaná periodika TZB-info a ESTAV.cz.

Přednáška

ELEKTRONICKÉ SYSTÉMY KONTROLY VSTUPU (EACS), DEFINICE OBORU, PŘEHLED A POPIS KLÍČOVÝCH POJMŮ

V převážné většině realizovaných instalací poplachových systémů jsou systémy kontroly vstupu mnohem silnějším, ne-li nosným systémem TSFO. Právě prvky ACS/EACS jsou ze všech funkčně nejvíce svázány se základní podstatou zabezpečení přístupu k chráněným aktivům – mechanickými zábranami. Vedle toho jsou I & HAS a VSS „pouhé“ signalizace vyžadující aktivní spoluúčast lidského faktoru. Které prvky jsou pro řešení vstupu či vjezdu ty nejpodstatnější?

NOVÁ DEFINICE STANDARDU (ČSN EN 60839), TEORIE A PRAXE NEJEN V POJETÍ NOREM

Před dvěma roky se systémy kontroly vstupu (ACS) po dlouhých 13 letech dočkaly revize svých oborových norem. Vydáním nové ČSN EN 60839-11-1 dochází k zásadní změně definice standardu pro ACS. Jak se tento fakt projevil v praxi a co nového můžeme od jednoho z klíčových bezpečnostních oborů očekávat?


Přednášející:

Technický ředitel ABBAS, a. s.

David PRACHAŘ

Do roku 2003 pracoval v oboru ICT jako soukromý konzultant. Technologie průmyslu komerční bezpečnosti se staly jeho vášní i díky předchozím bohatým zkušenostem z oblasti digitálního zpracování obrazu a vývoje aplikací. Pracuje pro distributora zabezpečovací techniky společnost ABBAS a.s., kde zastává post technického ředitele. U svých kolegů oceňuje především perfektní znalost techniky, korektní vystupování a profesionální technickou podporu, kterou svým zákazníkům poskytují.

Přednáška

BIOMETRICKÁ IDENTIFIKACE

  • „Jako ve filmu?” – teorie biometrické identifikace
  • V praxi využívané biometrické technologie
  • Pokročilá 3D identifikace obličeje

Lidské tělo a osobnost poskytují stovky různých fyziologických a behaviorálních charakteristik, které lze využít k jednoznačné identifikaci. Obor biometrických systémů, resp. jeho využívání v oblasti přístupových systémů se ale v praxi omezuje na několik málo z těchto vlastností. Proč tomu tak je a lze očekávat v této oblasti zásadní rozvoj?


Přednášející:

ABBAS, a. s.

Ing. Tomáš KLINKOVSKÝ

Na Univerzitě Tomáše Bati vystudoval obor Bezpečnostní technologie a management. Je odborníkem na oblast integrovaných zabezpečovacích a přístupových systémů se specializací na systémy Dominus Millennium. Mezi další odvětví, kterým se aktivně věnuje, patří návrh a realizace grafických nadstaveb, včetně řešení technologickorežimových vazeb a vzájemného propojení systémů PZTS, EKV a EPS.

Přednáška

ZABEZPEČENÍ PŘÍSTUPU A INTEGRACE TECHNOLOGIÍ

Turnikety, elektromechanické a elektromotorické zámkové systémy.

  • Integrace přístupových a zabezpečovacích systémů
  • Registrační značka jako identifikátor?

Efektivní zabezpečení přístupu rozlehlých objektů není dnes možné bez kombinace režimových a technologickosystémových opatření. Elektromechanické a elektromotorické prvky ve spojení s integrovaným přístupovým a zabezpečovacím systémem umožňují nejen bezpečný přístup do chráněných prostor, ale řeší i evidenci docházky a vizualizaci stavu podpůrných systémů a pohybu osob.


Přednášející:

TSS Group

Peter FUKALA

V oblasti technologického zabezpečení objektů pracuje 10 let. Při budování divize Zabezpečení objektů začínal jako vedoucí technického týmu, zastával funkci projektového managera a podílel se na navrhování a řízení komplexních bezpečnostních projektů. Dnes se věnuje produktovému managementu v oblasti IP telefonie, přístupových systémů a perimetrie.

Přednáška

DOMOVNÍ TELEFONY V ADMINISTRATIVNÍM SEKTORU

Jaké jsou trendy v domovních telefonech? Lze optimalizovat využití stávající infrastruktury podniku při instalaci domovních telefonů? Příklady použití počítače nebo smartphonu pro komunikaci s návštěvníkem.

INTEGRACE DOCHÁZKOVÝCH SYSTÉMŮ

Jak zjednodušit práci administrátora při zpracování docházky? Rozšíření funkcionality docházkových systémů, manažerský dohled. Jak propojit docházku se systémem kontroly vstupu?


SEMINÁŘEM VÁS PROVEDE

 -
Jednatelka DOVERVILLE, s.r.o.

Veronika FÁBEROVÁ

Působí v oblasti komerční bezpečnosti 25 let. V mezinárodní bezpečnostní agentuře prošla řadou výkonných manažerských pozic až do funkce náměstkyně generálního ředitele. Získala titul Manažer roku 2005 v oblasti komerční bezpečnosti. Posledních 11 let se věnuje vzdělávání dospělých v různých bezpečnostních disciplínách a současně si stále udržuje kontakt s řízením výkonu bezpečnostních služeb jako interim manager.

Partneři

Odborný partner

Mediální partner

Organizační pokyny

ČAS A MÍSTO:
24. 05. 2016 | 09:00 - 16:30 | Hotel DUO

hodiny
REGISTRACE
8:30 - 9:00 hod.
ZAHÁJENÍ
09:00
PŘEDPOKLÁDANÉ UKONČENÍ
16:30
ikonka wifiWIFI - je k dispozici
Ikonka kravataDRESS CODE - Smart Casual
Ikonka parking PARKOVÁNÍ

možnost parkovat na hotelovém parkovišti, případně v přilehlých ulicích. Pokud chcete rezervovat parkovací místo na hotelovém parkovišti za 150,– Kč na den, prosím, kontaktujte nás: faberova@doverville.cz

ikonka občerstveníOBČERSTVENÍ

je zajištěno občerstvení o dvou přestávkách na kávu (v 11:00-11:30 a v 15:10 – 15:40)

Oběd lze vybrat ze dvou možností.
Polévka: bramborová s houbami
Varianta 1: srbské žebírko s rýží,
Varianta 2: fettuccine s grilovanou zeleninou a parmazánem,
Malý zákusek, jeden nápoj k jídlu

ADRESA
Hotel DUO, Teplická 492/19, 190 00 Praha
MĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU

Metrem trasa C stanice metra Střížkov
(cca 250 m od hotelu)

Autobusem číslo 136, 177 a 183,
výstupní stanice Střížkov

Autobusem číslo 151, výstupní stanice Teplická.nahrávám mapu....REZERVAČNÍ FORMULÁŘ / PŘIHLÁŠKA