BEZPEČNÁ PRÁCE S HOTOVOSTÍ A PADĚLKY

Opravdu poznají vaši pracovníci pravé bankovky a mince?

Víte jaké bankovky a mince můžete, jako právnická osoba, odmítnout přijmout?

Znáte triky, které nejčastěji používají podvodníci?

Pro koho je kurz určen:

Vhodný pro všechny vedoucí a manažery, všechny pracovníky pracující s hotovostí, bezpečnostní manažery, pracovníky kontrolního oddělení, pokladní, účetní

Cíl kurzu:

Cílem kurzu je seznámit posluchače s nejnovějšími bezpečnostními poznatky o rizicích a hrozbách při zacházení a práci s hotovostí. Posluchači se dozví o způsobech rozpoznání pravosti bankovek, tricích podvodníků při rozměňování nebo platbě v hotovosti, ale také o zabezpečení prostor, kde se hotovost vyskytuje.

Účastníci kurzu si vyslechnou řadu příkladů z praxe a budou si také moci mezi sebou vyměnit své zkušenosti. Kurzem Vás provedou odborníci z praxe, kteří byli vyškoleni přímo ČNB.

PROGRAM KURZU

  • Hrozby a rizika při přijímání hotovosti
  • Nejčastější podvody a triky při placení a rozměňování
  • Kontrola pravosti bankovek a mincí, jak poznat padělky
  • Jak a kam ukládat hotovost – úložná místa pro okamžitě dostupnou hotovost a zásoby hotovosti
  • Bezpečnost prostor, kde je uložená hotovost nebo se zde zpracovává
  • Bezpečnost při přepravě hotovosti – zásady
  • Kontrola kontroly – správné postupy inventury a provozních kontrol, princip 4 očí
  • Příklady z praxe

 

 

LEKTOŘI KURZU

Image

Bc. MAREK KORTUS

Marek se věnuje oblasti finanční a fyzické bezpečnosti od roku 1992. Nejprve působil ve společnosti Chequepoint, a.s. na pozici Security Manager, kde vytvářel standardy pro finanční bezpečnost. V letech 1999 až 2003 zpracovával pro Českou spořitelnu, a.s. postupy pro oblast prevence legalizace výnosů z trestné činnosti. Následně mezi roky 2003 až 2007 vedl oddělení Compliance v HVB Bank Czech Republic, a.s. (dnes UniCredit Bank, a.s.). Od roku 2007 do roku 2010 působil v LBBW Bank CZ, a.s. nejprve na pozici specialisty Compliance a následně vedl oddělení Operational Risk Management, kde odpovídal za řízení operačních rizik, IT Security a Business Continuity Management. Od roku 2010 se věnuje poradenství v oblasti řízení finančních rizik a fyzické bezpečnosti. Marek je certifikovaný Compliance Manager a působil v řadě profesních sdružení, jako jsou Česká bankovní asociace nebo Asociace pro kapitálový trh.


Image

Ing. Petr Lédl

V oblasti komerční bezpečnosti pracuje již 20 let. Zastával pozici Ředitele bezpečnosti v Raiffeisenbank a.s. a působil i na podobných pozicích v České spořitelně a ERSTE BANK SPARKASSEN ČR. Je držitelem ocenění Bezpečnostní manažer roku 2006, vyhlašovaným českou pobočkou ASIS. Byl členem Komise pro bankovní a finanční bezpečnost Bankovní asociace ČR, kde vedl speciální tým Prevence bankovních loupeží. Nyní působí jako nezávislý bezpečnostní poradce.


ORGANIZAČNÍ POKYNY

DATUM A ČAS: 27. 02. 2018 | 09:00 - 15:00

ÚČASTNICKÝ POPLATEK ZAHRNUJE:

                   

ADRESA:
Přesná adresa bude upřesněna později, -, Prahanahrávám mapu....REZERVAČNÍ FORMULÁŘ / PŘIHLÁŠKA

Rerervace jsou již uzavřeny.

Kontaktujte rovnou Veroniku Fáberovou na e-mailu faberova@doverville.cz