OSOBNÍ BEZPEČNOST PRACOVNÍKŮ VEŘEJNÝCH KNIHOVEN

Pro koho je kurz určen:

Kurz je vhodný pro všechny pracovníky veřejných knihoven, kteří se při své práci setkávají s veřejností, ale i pro jejich zřizovatele a management

Cíl kurzu:

Bezpečnostní problematika veřejných knihoven je nám známa. Víme, k jakým specifickým problémům s veřejností v knihovnách dochází. Cílem kurzu je nabídnout pracovníkům možné, a hlavně bezpečné způsoby řešení jednotlivých incidentů. Soustředíme se především na bezpečnost pracovníků, ale i ostatní, bezproblémové, veřejnosti. Je spousta kroků a postupů, co mohou pracovníci knihoven použít k deeskalaci počínajícího konfliktu a s těmi Vás chceme seznámit.

Naučíte se rozpoznávat blížící se bezpečnostní riziko, zklidnit incident v jeho počátku, ale také správně reagovat v případě napadení a výhrůžek a přijmout adekvátní opatření až do příjezdu Policie ČR či Městské policie.

PROGRAM KURZU

  • Problematika bezpečnosti veřejných knihoven
  • Nejčastější bezpečnostní incidenty s veřejností a co s nimi dělat (veřejný internet, bezdomovci, lidé pod vlivem omamných a psychotropních látek, nepřizpůsobiví občané apod.
  • Verbální agrese – jak řešit
  • Fyzické napadení – jak řešit, spolupráce v týmu
  • Výhrůžky nebo ohrožování jakoukoliv zbraní
  • Aktivní střelec
  • Bezpečnostní postup: UTEČ – SCHOVEJ SE – INFORMUJ/ BOJUJ
  • Evidence incidentů. Sepsané postupy jednání, pravidelná školení
  • Dotazy a řešení konkrétních situací

LEKTOŘI KURZU

Image

Veronika Fáberová

Mezinárodně uznávaná nezávislá bezpečnostní konzultantka, lektorka a manažerka s 35ti lety úspěšné praxe.

Absolvovala řadu speciálních bezpečnostních kurzů v UK. Vystudovala marketing na London Business School, vzdělávání dospělých na Chartered Institute of personnel and Development v UK. V UK také složila u LRQA na funkci Lead Assessor.

Od roku 1994 se věnuje vzdělávání dospělých v bezpečnosti .  Posledních 15 let se zaměřuje především na prevenci kriminality a zajištění bezpečnosti na veřejně přístupných místech, jako jsou nemocnice, úřady, různé sportovní a kulturní akce apod. Je autorkou řady vzdělávacích kurzů, včetně akreditovaných, které sama nebo se svým týmem realizuje.

Je profesionálem, který klade důraz na především okamžitý praktický užitek pro účastníky a jejich motivaci ke změně.


ORGANIZAČNÍ POKYNY

DATUM A ČAS: 13. 06. 2023 | 08:30 - 13:00

ÚČASTNICKÝ POPLATEK ZAHRNUJE:

               občerstvení (káva, čaj, voda, slané a sladké pečivo, ovoce)    

ADRESA:
Hospodářská komora ČR, Florentinum, Na Florenci 2116/15, Praha 110 00 Florencnahrávám mapu....REZERVAČNÍ FORMULÁŘ / PŘIHLÁŠKA

Rerervace jsou již uzavřeny.

Kontaktujte rovnou Veroniku Fáberovou na e-mailu faberova@doverville.cz